Honda CBR 1100XX Blackbird (1997)

Vlastník sardi
Vloženo 31.10.2016
Aktualizováno 12.9.2017

Môj splnený sen. Po tejto motorke som túžil od doby, čo ju Honda v uviedla na trh! Veľa som o nej čtal ako 16-17 ročný puberťák bez koruny. Konečne je moja!

První dojmy - Motorka mi sadla úplne dokonale. Či už veľkosťou, alebo posedom. Je proste pre mňa.

Motorku bych doporučil pro - Každý kto plánuje s motorkou cestovať (kľudne aj vo dvojici) a nepotrebuje k životu off-road, ale skôr ho baví rýchlosť - ten si príde na svoje. Na to, aká je motorka rýchla a ovládateľná, je krásne pohodlná. Jasné že nie ako chopper, ale treba si pred tým vyskúšať napr. Yamahu R1, ktorá je špičkový stroj (to bez debaty) ale garantujem že nespravíte za deň 780km, bez toho aby Vás všetko bolelo. Ramená, zápästia, chrbát, atď!

Doplňky na motorce - Po renovácii: Vyhrievané hefty TOSO, plexi PUIG race, zadne smerovky Rizzoma Graffio Black, zelene koncovky riaditok - waltermoto, zelene krytky hydraulickych nadrziek, zelene packy brzda/spojka, krásne zeleno-bielo-cierne polepy na kolesách by Louise, GIpro - modré, LED v palubovke.

Zápory zatiaľ nemám žiadne. Motorku som kúpil v zanedbanom stave. Po natankovaní tretej nádrže sa z nej začal valiť benzín z každej strany. Dôsledok vyschnutých gumoých tesnení. Povymieňal som ich a bolo to ok. Najazdil som na nej za mesiac asi 4000 km. Myslím že z toho je každému jasné, aká prudko návyková, táto motorka v skutočnosti je! Síce ma potrápila spotreba, ale neriešil som to, lebo po tom mesiaci išla motorka do garáže, kde je momentálne rozhodená do posledného šróbika a renovuje sa. Na jar musí vyzerať a jazdiť, ako keby práve zišla s továrenskej linky. K tej spotrebe asi ešte tolko, že bola okolo 8-8,5 litra, pri úplne piánko jazde. Tam kde by mala papať okolo 6litrov. Po rozobratí karburátorov bola príčina odhalená. Nejaké prasa pretriskovalo karburátory, z predpísaných 2*140 a 2*142 na 4*148. Zrejme veril tomu, ze viac paliva, vyšší výkon. Motor išien na bohato a po odmontovaní hlavy - tak zakarbonovaný motor som ešte nevidel. Vyčistíme, opravýme, nastavíme a cukrík bude ako nový. Momentálne si neviem pre seba predstaviť lepšiu motorku! Možno Kawa zzr1400, ale black sa mi od pohľadu páči viac. Busa sa mi nepáči vôbec, a všetko ostatné sú bicykle . Takže ja moc na výber našťastie ani nemám. Čus!

Mirexx
Mirexx napsal 13.08.20 v 13:59 10b.

...B L A C K B I R D...nahozenej v garáži = subwoover ultra...pěkný

RTX-01
RTX-01 napsal 06.05.19 v 14:30

presne ako si napisal ...ze bicykle

sardi
sardi napsal 29.12.17 v 18:39

Tak to som velmi rad, ked sa mi podarilo niekoho inspirovat 👍...myslim ze budes veeelmi spokojny! A kratku zimu aj Tebe! 😉

Páčkalíny
Páčkalíny napsal 28.12.17 v 11:01 10b.

Ahoj kolego!
XX je hustej nářez, každej kilák na něm prostě baví... Díky za inspiraci v Tvojí recenzi, která mi pomohla při výběru motocyklu!!! Přeju krátkou zimu!!!

sardi
sardi napsal 26.12.16 v 18:09