Suzuki GS 550 (1978)

Vlastník PavelHan
Vloženo 24.10.2016
Aktualizováno 30.1.2018

Jedinečný klasický kousek na drátěných kolech. Zvažoval jsem i jiné youngtimery ale problém je najít něco slušného na drátech, takže suzuki vyhrála díky tomu a také cena pomohla :)

Motorka koupena od RENDACB9 (Praha 8-Troja) - Samotný prodej byl bez sebemenších problémů a dokonce mě Renda i motorku dovezl k mechanikovi na první servis. Uvidíme jak bude jezdit ale podle prvního zkouknutí by mělo být vše v pořádku

Honda CX 500: Podle zkušeností jiným vlastníků je to hodně problémový stroj
Yamaha XJ 400: Moc slabé

První dojmy - První dojmy zatím nejsou v době koupě jsem měl porouchané zápěstí, takže jí projížděl jen technik. Podle toho co o ní vím, tak to není trhač asfaltů ale sportovněji se na ní dá jet. Zkoušel jsem posez a ten je moc příjemný ale až trochu moc pohodlný :)

11/2018 - Cesta do zimní garáže

03/2017 - První návrhy na úpravu
Úprava bude ale jaké to je ještě ve hvězdách. O předku mám více méně jasno: clip-on, prachovky, jiné budíky, lehce popustit vidle. Zadek řeším ale řezání rámu se asi jen tak nevyhnu. Přikládám návrhy na tvar sedla (bobku) jak by to asi mohlo vypadat ale je to první fáze, takže není nic rozhodnuto

9/2016 - pořízení motorky
Motorka krásně padne do ruky a poskytne "kochací" ale i sportovnější jízdu. Vybral jsem si ji hlavně, protože moderní motorky se mě nelíbí a chtěl jsem klasiku na drátěných kolech. Původní plán byl CAFE RACER ale na základě zachovalosti a až na barvu originálního stavu jsem se rozhodl ji nechat jak je. Bližší infomace doplním až po první sezóně ale pro moje účely je více než vhodný stroj, který nadělá více parády než moderní plasťáky ;)

Cafe racer foto v galerii je koncept, o kterém uvažuji na přestavbu na cafe racera. Kdybych se pro to rozhodl, tak jedině úpravu bez nevratných změn. Co myslíte CAFE nebo nechat origo?

Jekub
Jekub napsal 04.11.16 v 13:26 10b.

Měj motorku jakou chceš ty, pokud si nejsi jistý, tak nerezat ale jen upravit, jiný sedlo a bobek lze vždy sundat a to původní zůstane. Sice to nebude čistokrevný kafač (tj.zadny snižování váhy) ale jak píšu, hlavní je aby jsi měl svoji motorku jakou ty chceš.

Jo a peknej kousek. Ať ti slouží

PavelHan
PavelHan napsal 02.11.16 v 16:07

Díky :) Dneska jsem ji tahal na vozíku po Praze, při zatím marné snaze ji přihlásit, a v kolonách ji hodně lidí obdivovalo

3neczak
3neczak napsal 02.11.16 v 14:46 10b.

Co dodat? Každý se musí otočit! Ať slouží. Samozřejmě 10 bodů.

PavelHan
PavelHan napsal 24.10.16 v 16:50

Nejspíš to tak dopadne a zůstane tak jak je

p.epanica
p.epanica napsal 24.10.16 v 15:36 10b.

A buď raději nerozhodný a podobu zachovej ...