Honda XL 1000V Varadero (2000)

Vlastník Crazyman
Vloženo 21.10.2016
Aktualizováno 27.11.2017

Kus mašiny která zaujme i po X letech.
Pořád jezdí a pořád je skvělá...

První dojmy - Mohutná motorka na jízdu s ní i samotnou manipulaci je potřeba mít respekt, pokud pak sednete na cokoliv jiného budete si připadat jako na dětském kole :-)

Motorku bych doporučil pro - Kdo si na ni troufne, dosáhne ze sedadla na zem, zvedne ji ze země, ten ji bude milovat a nic menšího chtít nebude ( větších moc není...) je to jako když si ženská zvykne na černocha :-)

Doplňky na motorce - Display zobrazující stav dobíjení, prý to u Varanů zlobí...
Zásuvka pro dobijení navigace a mobilu.
Padací rám.
Vysoké plexi.
Kufr Givi Maxia na 2 helmy

Vzhledem k tomu, že měřím 194 cm a vážím hrubo přes sto, byla volba jasná... Varadero je pořádný kus motorky a má velmi dobré jméno.
První jízda na ní byl opravdový respekt, není to o výkonu, ale o rozměrech a hmotnosti.
Motor není nijak šíleně jedovatý, toho se netřeba až tak obávat, potřeba je počítat s tím, že motorka váží cca 250 kg + posádka a batožina, v mém případě jsem mnohdy vážili 450 kg, to je potom potřeba brát v potaz při manévrech a hlavně při brždění...
Jinak má verze rv. 2000 karbec, se mi zdá docela uchlastaná 7,5 - 8 l žádný problém... nutno říct, že naloženo a nijak pomalu... nicméně kolegové např s BMW GS 1200 cca 5,5l ve stejném režimu..brzdy by mohly být ostřejší, ale to je zase ta váha...Pohodlí na delší cesty super, široká kapotáž velké plexi, joko v obýváku... není problém dát na zátah 300 km, po 600 km mě už lehce pálel zadek , spolujezdec nezvyklý jezdit bude mrčet na motorce vždy, i tak dal např. Balaton... a přežil, sedadlo je dosti široké oproti ostatním by mělo být i pohodlné.
Podvozek zadního tlumiče je stavitelný a je to opravdu znát, můžete si tak jednoduše tuhost nastavit kolečkem, bez použití nářadí. Ovladatelnost za jízdy na běžné cestě dle mého názoru dobrá, ale samozřejmně nejedete na babetě, váha tam je stále. Při pohybu tolik nevadí. Při otáčení či jakékoliv manipulaci bez držení ruky na brzdě nic nezkoušejte, protože by si to mohla rozmyslet a jít nekam jinam, než chcete a v kolenou by jste ji nezastavili . Doporučuji si mororku položit někam na bok, do trávy, do měka... a pokud nemáte na to, aby jste ji sami zvedli, kupte si raději něco menšího... Párkrát se mi stalo, že při otáčení ve svahu, když jsem stál opřenou nohou ze svahu na špičce ( připomínám že mám 194cm) jsem měl co dělat, když mašina i se spolujezdcem chytla vangl a nahla se tak, až sem si při zabránění položení stroje na bok málem ucvrk... Nikdy mi na bok nespadla ale párkrát se o to pokusila.
Do velkýho terénu bych s tím nejezdil, zkoušel jsem to ale není to ono je to těžký akorát sem tam vytahal řezaz..takže ideál na delší trasy po cestě, sem tam nějaká polní, lesní nebo šotolinová cesta. Ve městě je dobrý, že díky její výšce vidíte i před auto před vámi. Městská motorka to ale rozhodně není.
Na Varanovi jsem zatím pojezdil ČR, SR, Maďarsko, Chorvatsko, Rakousko, Itálii a Slovinsko. Nejkrásněji bylo pohoří Triglav ve Slovinsku a Italsko Slovinsko Rakouské Dolomity, pěkné cesty samé hory zatáčky, vracečky, kdo tam nebyl jeďte...zažijete pravý motoorgazmus... je to jako ecce homo, ale ne 10 minut ale několik hodin denně v kuse prostě co zvládnete...

jkpepino
jkpepino napsal 24.10.18 v 17:12 10b.

Ahoj super motorka měl jsem ji 6 let super , člověče na jedné z těch fotek bez holek krásných jsem si všiml popisu Chorvatsko italských hranic nevím jestli to není chybička několikrát jsem se pokoušel jet z Chorvatska do Italie po cestě ale jaksi mi tam vždy skočilo Slovinsko možná se mýlím . V každém případě Honda Varadero je super motka a nechápu že Honda v té koncepci nepokračovala jako BMW hm škoda

5157
5157 napsal 27.11.17 v 09:22 10b.

pěkna taky jsem ji pět let vlastnil a maximalní spokojenost, ve dvou cestování

Bonsai650
Bonsai650 napsal 27.11.17 v 07:03 10b.

Super mašina a tie fotky...
Taku družbu ti môžme zavidieť