Moto Guzzi Nevada 750 (2005)

Vlastník Jackiereaper
Vloženo 17.10.2016
Aktualizováno 30.10.2016

Po prvním svezení bylo rozhodnuto.
Pokládat Nevadu do zatáčky, je jako pokládat osmnáctku do postele ;)

Motorka koupena od matky 4 dětí

Moto Guzzi California 1400 Touring : Do města je to přeci jen dost velký kus železa ...

První dojmy - Ovladatelná motorka, traktorový zvuk, zátah odspodu a potom burácivý druhý dech nad 4000 ot/min. Pohodlné sezení bez ohnutých zad. A nízké těžiště je také fajn.

Motorku bych doporučil pro - Komukoli ...

Doplňky na motorce - Hliníkové gripy půjdou do háje, protože kloužou, studí na ruce a navíc mají větší průměr než trubka řidítek, takže jsou volné.
Kufry Becker jsou fajn, jdou snadno sundat, otevřením jednoho klipsu. Chybí třetí kufr na přilby.

Guzzina koupena po dvou holkách. Jedna Italka, druhá ji dovezla do Čech, ale po 4 dětech se ji rozhodla poslat dál.
Naběháno cca 20 000 km. Počítám že "děvčice" ji moc nehonily ... přeci jen vidina, že zůstanou sirotci funguje jako spolehlivá pojistka před bláznivým "rvaním", za plyn.
Mrška ze začátku trochu zlobila s dobíjením, ale už je O.K. Blbá pojistka za 5 kč co se tvářila, že funguje, ale přitom tiše "stávkovala".
Motor táhne odspodu do cca 3500 ot/min má bublavý traktorový zvuk, ideální na "lážo" projížďky a kochání se krásami přírody.
Nad 4000 ot/min Nevada zaburácí a chtivě se žene vpřed.
Vzhledově žádná Guzzina nezapadne, protože vzduchem chlazený vidličák vypadá jakoby explodující válce právě proletěly nádrží.

Tondast
Tondast napsal 31.12.19 v 09:10 10b.

Tomgregr
Tomgregr napsal 13.05.19 v 21:04 10b.

Krasavice!!!

Tuck
Tuck napsal 22.12.16 v 00:14 9b.

Vazne uvazuji o koupi Nevady 750 na cesty po Evrope. Doma mam tri guzziny, tohle bude ctvrta...
navrh do diskuze: je to pro starsiho pana dobrej napad, nebo si mam koupit Bellagio?
(jak vidite, mladej blazen se casem stane starym blaznem)

Jackiereaper
Jackiereaper napsal 31.10.16 v 23:10

Dneska bylo krásně, tak jsme si dali asi poslední letošní jízdu, protože na zimu nemám placené povinné ručení.
Ale jestli bude taková zima, jako loni a předloni ... tak nevím, nevím ... asi ještě sáhnu do šrajtofle

wi_tack
wi_tack napsal 26.10.16 v 21:15 10b.

Krásný stroj
Hodně jsme o ní uvažovali pro manželku, ale nebyla dlouho žádná, která by se nám líbila. Tak to vyhrála jiná motorka a taky k plné spokojenosti. Ale Nevada se mi hodně líbí. Ta Tvoje je fakt nádherná. Tak ať dobře a ve zdraví slouží