Aprilia Tuono 1000R (2003)

Vlastník honzaVTR
Vloženo 17.10.2016
Aktualizováno 18.3.2021

Palivový filtr, oprava rezervy, výměna vysokotlakých hadic, zemnící kabely

Vloženo: 10.09.2019, Uskutečněno: 10.09.2019, Stav tachometru: 38434 km, Zhlédnuto: 13x

Proběhla výměna hadice Carbur10 8x15 palivové pumpy včetně vysokopevnostních spon ABA Mini W4 C7, palivového filtru UFI 31.529.00, oprava zbastlené rezervy po Italovi

Poznámka k hadici - vnitřní průměr 8mm, vnější 15. Musí splňovat specifikaci SAE 30R10 - R9 nestačí, po čase bobtná! U nás se nedá prakticky sehnat, na Ebayi je dostupná. 1 metr vychází cca na 600-800CZK. Hadice časem steří, sníží se tlak, motorka cuká, hůř startuje studená
Spony jsem vzal pevnostní, rozhodně nebrat obyčejné, zařezávají se do hadice a ničí ji časem, viz. servisní manuál.
Při montáži pumpy do nádrže nezapomenout pořádně máznout o-kroužek pumpy, včetně pumpy jako takové Loctitem 518(uvádí Aprilia, já použil FixLock 85 za poloviční cenu a funguje stejně dobře). Další, důležitá věc - při zpětné montáži pořádně dotáhnou opletenou hadici k čerpadlu nádrže - 17tka klíč, moment na dotažení 22nm tuším(service guide to ví jistě). Je to hodně háklivé - na oko to vypadá že drží, ale pokud člověk nechá čerpadlo párkrát natáhnout, tak může prolínat( stalo se mě-je přitom vidět,jak kole šroubu přes prolínající benzín syčí vzduch. Po druhé už to bylo lepší),a po zkušební projížďce, tak za den mrknout,jestli pod pod nádrží flek od benzinu

Dále proběhla výměna uzemňovacího kabelu baterky na pravé straně za silnější a očištění oxidace(je lepší sundat nádrž
jak kvůli montáži nového kabelu,tak očištění ukostřovacího bodu). Přídavný uzemňovací kabel na protilehlé straně rámu,
z výroby je předvrtaný otvor takže stačí jen osadit)
Kabel je 16mm průřez, očka to samé - doporučuju naměřit a bud si dají nechat koncovky zalisovat ve firmě, která se tím zabývá, nebo doma (tak jsem to udělal já).

Od koupě nefungovala rezerva, 2x jsem už tlačil Po demontáži jsem narazil na finesu od Itala - vykuchal původní čidlo a nabastlil tam na tvrďáka nějaký plovák No, upadnul kontakt a rezerva nefungovala. Když jsem viděl způsobem jeho práce, dal jsem se do opravy - origo čidlo hrozná cenovka a nedostupné. Na doporučení kolegu jsem objednal plovák, funguje ON-OFF - Meder LS02-1A66-PA-500W. Cena cca 160,-Kč. Uchycení na plastové noze, spájeno pájkou, uchycený na stahovací pásky kvůli vibracím - nehýbe se, nemá šanci upadnout. Není to z fabriky, není to TOP, ale funguje jak má, je to za pár korun a čance, že do toho člvoěk ještě někdy poleze, je fakt malá.

Zkušenosti z provozu doplním, ale první dojmy jsou takové, že motorka startuje na drcnutí, a to doslova, žádné pohasínání budíků atd. Uvidíme, zda se tím vyřešilo i občasné resetování budíků při startování(párkrát za sezonu,doslova,jiné problémy nejsou). Rezerva fungovala při sborce v pohodě, tak snad se nic nezmění Další zkušenosti přidám průběžně :)

• Oprava blinkru

Už když jsem motorku přivezl, tak k levému zadnímu blinkru byl natažený zepředu dodatečný kabel, po jehož odpojení blinkr neblikal. Přišel den bud já, nebo blinkr :-D Ital to opravil způsobem sobě vlastním - někde se

Vloženo: 10.09.2020
    Uskutečněno: 30.08.2020
  • Výměna plynových lanek

Staré už to mělo za sebou, mělo moc velkou vůli. Výměna za origo z bouračky. Hned to jede líp! B-)

Vloženo: 16.07.2020
    Uskutečněno: 16.07.2020
  • Renovace předního světla

Začala se loupat krycí vrstva, nebylo na co čekat. Nejdřív smirek pod vodou 800/1200/2000, poté 2K lak ve dvou vrstvách se tři minutovým odstupem mezi sebou. Výsledek naprosto dostačující. 2K lak jsem zvolil schválně, p

Vloženo: 06.07.2020
    Uskutečněno: 06.07.2020