Honda XL 600V Transalp (1989)

Vlastník MichalKimlo
Vloženo 13.10.2016
Aktualizováno 16.8.2017

ako pre vatsinu ludi v dnesnej dobe, TA je moja prva velka motorka. Doterajsie skusenosti som mal len s babetami a nejakymi pozicanymi skutrami :)

Motorka koupena od sukromna inzercia - motorke pri obhliadke koncila o tyzden STK, tak sme sa s predajcom dohodli, ze da spravit novu STK a potom pre motorku pridem. Nechcel ani ziadnu zalohu, proste ferovy a otvoreny pristup.

Honda XL 650V Transalp: 600vka bola nie len o par eur lacnejsia, ale hlavne je podla mna krajsia a neposobi na mna takym obeznym dojmom ako 650tka :)
Kawasaki KLE 500: paci sa mi asi rovnako ako TA 600, no nemal som moznost KLEcko nikde v okoli vyskusat alebo sa nan pozriet na zivo, tak som zobral co mi prislo prve pod ruku

První dojmy - vela ludi tu pri svojej prvej motorke pise, ze im moto hned padla do ruky. Kedze ja som hlavne cyklista a s motorkami som nemal takmer ziadnu skusenost, tak bol posed pre mna v porovnani s bicyklom (jazdim cestu aj MTb) absolutne neprirodzeny :) ... ale rychlo sim si zvykol a jedine s cim trochu bojujem je vyska sedla. Meriam 188cm a mam pocit, ze mi je motorka trochu mala... ale neni to nic tragicke, aspon nemam problem dociahnut na zem ked stojim na krizovatke :)

Motorku bych doporučil pro - Pre kazdeho zaciatocnika, ktory nechce do prvej moto investovat vela, Podla recenzii je to takmer neznicitelny stroj a v pripade potreby si vela veci trochu zrucny clovek dokaze podla manualu opravit doma v garazi.

Doplňky na motorce - kufor shade 46
mensie a krajsie zadne smerovky
deflektor (zatial nieje na foto)
upravene sedlo, ktore je v porovnani s originalom vyrazne maksie
planujem dokupit padaky, aj ked zatial nemam v plane jazdit v terene, no pri mojom stasti mi motorka padne asi aj v garazi :)

Tuto motorku som si tak trochu vybral aj preto, ze rovnaku motorku ma aj kamarat a po precitani par recenzii mi bolo jasne, ze chcem bud Transalpa alebo pripadne Kawu KLE 500. V hre bol este aj transalp 650, no ten ma svojim zvhladom moc nenadchol a 600ka je podla mna krajsia.
Najazdene mam len cca 1000km, takze zatial nebolo treba riesit ziaden servis ani udrzbu (okrem mazania retaze a kontroly tlaku v pneu). Jazdne vlastnosti su podla mna OK a vykonu je tam pre zaciatocnika dostatoncne mnozstvo.
Cez origo nizke plexi mi fuka priamo na krk, tak som dokupil deflektor.. este som ho nestihol odskusat, neskor doplnim dojmy.. ale aj tak vyrazne zlepsenie neocakavam. Nejazdim moc rychlo a do tych 90km/h to je v pohode aj bez toho deflektoru... casom to ale zacnem asi riesit intenzivnejsie, ked zacnem jazdit rychlejsie... ale tento rok to este nebude :)

Co sa tyka rocnika motorky, tak v TP je uvedeny rok '89 a 40kW... predosly majitel ale menil motor za rocnik '98 37kW... presny dovod vymeny nepoznam, no udajne kupil rocnik 98 bez TP a tie "lepsie a novsie" veci z neho prehadzal na svoj 89 rocnik. Cize preto mam aj tu novsiu masku... preco ale neprehodil aj prednu brzdu s dvoj-kotucom, to neviem... ale isto by to bolo fajn, lebo ten jeden kotuc naozaj nieje ziadna slava.

Motorka je striekana a pri jej veku ma to ani nejak neprekvapuje, plasty uz maju co to za sebou (verim tomu, ze moto bola uz na zemi), no su pekne zrepasovane a vyzeraju teraz velmi dobre... i ked to nieje origo farba, tak nastriekane to je naozaj kvalitne a nalepky na nadrzi su pod lakom.

Niekto by povedal ze je to stara raroha, z ktorej niekto spravil lestenku aby ju rychlo predal niekomu neznalemu :) No moto je po technickej stranke absolutne v poriadku. Predosly majitel na nej pocestoval aj Alpy a o moto sa vzorne vstaral a vzdy dostala to co jej bolo treba (i ked to asi hovori kazdy predajca, no pri kupe ojetiny s tym treba trochu ratat). Na moto ale nic nevrze, neklepe, nevybruje.. vsetko funguje tak ako ma... no vlastne, uplne vsetko nie.. nevraca sa mi uplne dobre rychlopal :D .. ale to poriesim.

Pri obhliadke moto bol samozrejme so mnou aj clovek, co sa do motoriek vyzna viac ako ja a ktory uz jedneho Transalpa vlastni, takze bolo priamo s cim porovnavat.

Moto viem ja osobne porovnat len s Hornetom 600 na ktorom som jazdil v autoskole... Hornet bol v nizsich rychlostiach obratnejsi, vaha na rukach a tazisko viac v predu, vykon dvojnasobny.. ale ten tvrdy podvozok... no peklo! Ja mam radsej pohodu :)

na Transalpovi planujem pojazdit hlavne Slovensko, pripadne Cechy... takym malym snom je samozrejme Grossglockner (isiel som ho zatial len autom)... a pripadne nejake to talianske passo... tie nazjnamejsie ako Stelvio, Giau, Gavia, Mortirolo a pod. mam pojazdene uz aj na bicykli :)

16.08.2017 - Tak transalp ma od dnes noveho majitela. Najazdil som na nom len 3500km, no kazdy jeden kilometer stal za to. Super stroj, co vela udpusti a nevyzaduje narocnu udrzbu. No dostal som chut na nieco novsie, na dlhsie vylety, tak som sa rozhodol Transalpa predat.

Pandrola_1
Pandrola_1 napsal 20.06.18 v 19:36 10b.

taky jsem o něm uvažoval, ale nakonec zvítězil stromek

bonup
bonup napsal 10.08.17 v 13:48 10b.

Taky se mi libí.

fírtakt
fírtakt napsal 17.04.17 v 17:11 9b.

Poctivé japonské cestovní enduro - držák. Pro cestovatele po Evropě ideální stroj.

studnaml
studnaml napsal 07.01.17 v 18:02 10b.

Pěkná šestistovkové TA se mě taky líbí. Zlatými ráfky dolů a hodně km.

SERZO
SERZO napsal 21.12.16 v 10:15

Super motorečka... Na svoj vek vyzerá super... potom až budeš plánovať výlet po slovensku tak sa ozvy tiež to mám na pláne...
Samozrejme dávam 10 b . Star3 ale poctivé Endurá...