Yamaha XT1200Z Super Tenere (2011)

Vlastník panLeos
Vloženo 6.10.2016
Aktualizováno 6.10.2016

Velká, krásná cestovatelská motorka. Už od pohledu chce cestovat.

První dojmy - Nadšení, změna z choppera je obrovská. Motorka je těžká, ale jak se rozjede, nevíte o její váze vůbec nic. Na začátku chvilku trvalo, než jsme si na sebe trochu zvykli. Teď po dvou tisících km, už víme co od sebe můžeme očekávat. Její přednosti, obratnost, dostatačná síla a cestovatelské přednosti se projevili okamžitě.

Motorku bych doporučil pro - Pro cestovate delších tras.

Doplňky na motorce - Vše co se dá. voz foto. Hlavně jsme museli měnit plexi. Na dluhé cestování moc dobře originální plexi moc nechrání, ale mohu doporučit od GIVI viz na obrázcích. Je dvoudílné, ale hlava, jak moje, tak manželky neví, že jedeme na motorce.

Na našem původním choperu Yamaha XVS 950 A jsme projeli hodně okolních států. Náš poslední výlet do rumunských Karpat, kde jsme je několikrát projeli tam a zpět, nám vnuknul myšlenku, že na takovéhle cestování to bude chtít změnu. Jízda na naší původní motorce byla krásná, ale bylo to na hranici její možností. Na chopperu se manželka po 80 km ptala, kdy budeme stát. Na této motorce zastavím po 150km a ona se ptá, proč stojíme. Tak bych, asi popsal rozdíl, když cestujete s motorkou, která je výborná na Šumavu na kafe a vy s ní děláte výlety po tisících kilometrech a motorkou, která je k cestování stvořená. A tahle motorka je. Je krásně ovladatelná, čitelná. Její spotřeba se mi pohybuje do 6l. Sice všude píšou, že jezdí za pět, ale já to "zatím" neumím. I spotřeba 6l, naložený a ve dvou mi přijde super. A hlavně to jede. Je pravda, že režim tourer, je takový mdlý, ale jak dáte sport, hned je to zábávná motorka.

kulda
kulda napsal 19.03.23 v 13:07 10b.

Ahoj taky zvažují změnu z Yamahy Wild Star 1600 na ST 1200 taky asi kvůli ženě má po 70-100km problém sedět tak nevím jestli to nevyřeší změna motorky? dík pěkný stroj máte

Marty_G
Marty_G napsal 17.08.17 v 13:18 10b.

jo to je motorka, která se objevila na prodej o nějaký čas později . Jinak bych ji bral.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 03.07.17 v 00:04 10b.

Drakis
Drakis napsal 26.04.17 v 18:44 10b.

Tak ta je mazlivá a stou spotřebou Ti to věřím u mé brambory všichni píšou do 6l ale to se mi nepovede snad ani v80.letech

Samíc
Samíc napsal 25.04.17 v 20:22 10b.

Moc pěkná