Yamaha XN 125 Teos (2001)

Vlastník jmart
Vloženo 4.10.2016
Aktualizováno 4.10.2016

Jedná se o skútr Yamaha XN125 Teos, ale zároveň bývá označován i jako MBK Doodo 125 - asi podle továrny, kde byl vyroben.

První dojmy - První dojmy jsou v mém případě dány tím, že jsem dosud jezdil jen na čínské padesátce (a předtím na babettě) a žádné další zkušenosti nemám. Takže skútr mi přišel větší, těžší, hlučnější, vibrující a trochu i rozežranější. Taky horší na manipulaci především kvůli chybějícímu bočnímu stojánku. Posez na něm je nečekaně vysoký, sotva dosáhnu nohama na zem. No ale jakmile se rozjedu, nejsem ve městě brzda provozu a to byl hlavní důvod koupě.

Tento stroj jsem si vybral, protože je to skútr Japonec za rozumnou cenu, je to 125 ccm a prodávající bydlí v Brně stejně jako já.
Znovu můžu jen zopakovat, že nejsem nijak zkušený jezdec a můžu akorát tak porovnávat se svým bývalým číňanem, kterého jsem vypiplával. Jezdím zásadně jen po Brně rychlostí max 60 km/h a skútr je pro mě dopravní prostředek. Chci, abych v provozu nikomu nezavazel, neotravoval hlukem a smradem, vždy zaparkoval a aby provoz byl levný. Uvidíme časem.

Technický stav při koupi:
prasklá nádrž ve švu, skřípění volnoběžky startéru, start nebývá napoprvé, podélná trhlina na pneumatice, popraskané plasty, spojka zabírá až při dost vysokých otáčkách, stržený závit na zrcátku, prasklé těsnění pod hlavou a další muchy - třeba chybějící šrouby/vruty.