Yamaha FZ1 N (2006)

Vlastník LacoLaslo
Vloženo 1.10.2016
Aktualizováno 13.8.2020

Asi není moc co popisovat. Mnozí ví o čem je řeč a já jen doufám, že se na tom nezabiju, protože někdy mám pocit, že pod prdelí mám jaderný reaktor

Yamaha FZ8 N/S: Podobný styl, po šestsetpadesátce takový další výkonový stupínek, ale finančně jsem na ni nedosáhl.
Suzuki GSR 750: Stejný důvod jak u fz8
Yamaha FZ1 Fazer: Víc mě lákal čistý naháč

První dojmy - Nejdřív obrovský respekt až strach, ale po prvních metrech jsem pochopil, že motorka jede tak jak já chci. Žádné záludnosti, lehce ovladatelná, pohodlnější posed než na bývalém SVčku.

Motorku bych doporučil pro - Zkušenějším nebo vyzrálejším motorkářům, určitě ne pro začátečníky.

Doplňky na motorce - Pancéřové hadice, padáky, karbonové doplňky, laďák (ten mě moc nesedí).
V plánu jsou další věci, ale nejdřív ji musím trochu poservisovat a potom se může ladit vzhled a kupovat doplňky.
Určitě musím pořešit kufr, to je věc k nezaplacení a potom nějaké ty kokotinky jako je klín pod motor, polepy atd.

Pár let jsem jezdil na SV650. Super motorka, ale přestal mi vyhovovat posez, který je u Ska dost na ruce. Tak jsem začal pokukovat po něčem jiném a jelikož už dřív se mi líbily naháče tak jsem začal projíždět inzerci a koukat se co se dá za kolik pořídit. Nejdřív jsem chtěl nějakou osmistovku, ale ty byly finančně mimo a potom jsem narazil na FZ1. K motorkám mám respekt, zvlášť k něčemu co má takový výkon a tak jsem si řekl že zkusím a uvidím.
Zaujal mě inzerát zdejšího registrovaného uživatele (bohužel si nevzpomenu na nick) a jel se na ni podívat.
Při prvních pár metrech mě překvapilo jak dobře se ovládá.
Na motorce nebylo nic co by mě vyloženě vadilo a tak jsem si ji odvezl domů.
Doteď jsem najel cca 200 km, takže nějaké poznatky jsem stihl získat.
Motor je snad z rakety. Do těch 5000 je jak beránek, ale po překonání těchto otáček se z něj stává bestie. Ještě jsem neměl tu čest s omezovačem. Můj pud sebezáchovy vždycky zasáhne dřív
Další pozitivum je docela pohodlný posez, kdy nejsou tak namáhány ruce což byl jeden z požadavků na motorku.
Jediné negativum je, že na ní fouká trochu víc než jsem čekal.
Oproti minulé motorce je to dost znát, do těch stodvaceti to jakštakš jde, ale potom je potřeba zalehnout, ale je taky možné, že by to třeba chtělo jinou helmu.
Zatím je to asi vše, seznamujeme se a časem zase něco přidám.
Edit.: 11.8.2020 stav Km.: 55555
Tak po skoro čtyřech společných letech si odvezl motorku nový majitel. Věřím, že mu bude sloužit stejně dobře jako mě.
Je to super stroj a budu na něj v dobrém vzpomínat.

MateSl
MateSl napsal 22.02.17 v 09:30 10b.

Atrotoxin
Atrotoxin napsal 02.02.17 v 18:08

za 10b

PYTEL1
PYTEL1 napsal 07.11.16 v 07:53 10b.

Piwell
Piwell napsal 12.10.16 v 19:53 9b.

Ano, máš pod prdelí jadernej reaktor A pěknej

TF88
TF88 napsal 04.10.16 v 14:45 10b.

Dobrá mašina ať dělá radost