Husqvarna Nuda 900R (2013)

Vlastník Link
Vloženo 27.9.2016
Aktualizováno 27.9.2016

Nádherný zlo do každé rodiny. Jak na každý den, tak na víkendy.

BMW R 1200 GS: Zbytečně velká, pro mě nevyužitelná (zatím)
Aprilia SL 750 Shiver: V reálu mě moc nenadchla

První dojmy - Nádherně ovladatelná, neskutečný brzdy (ještě, že má ABS), skvostný disajn. Více, než dostatečný výkon. Spousta zábavy. Rám, motor, kola, brzdy - co víc si přát.

Motorku bych doporučil pro - Pro kohokoliv, kdo se chce Nudit :)

Doplňky na motorce - Padací protektory Rutan v osách kol a na rámu.
Při 32°C zařala proch**vat nádobka na brzdovku, zapadlo kontrolní sklíčko, takže je tam původní.
KN filtry.
Stavitelná páčka spojky.

Když jsem ji viděl projíždět poprvé, tak to byla láska na první pohled. Tak proběhlo šetření a šetření a další šetření.
Jako první jsem si jel prohlédnout Nudu 900 do jednoho bazaru v Horní Bříze. Podle prodejce vše v cajku, nic prasklýho, jen ťukance od kamínků z provozu, takže prý nenajedu přes 400Km zbytečně. Realita byla jiná - Ohnutá stupačka, obroušený držák blatníku, výfuk viditelně posunutý, prasklý plast pod sedlem, olej pod vzducháčem (Možná přeolejované KN???). Takže jsme si udělali zbytečný výlet, ale aspoň jsme se stavili na řízek.

Druhá v R byla před Prahou a tam to klaplo. majitel slušný, popsal co a jak se dělalo, a co by nechal udělat. Jen měl špatná ložiska v krku řízení, na což mě ale upozornil.

A od června je moje :). Najednou je radost jezdit i do práce, a cesta z práce většinou trvá dýl, jak hodinu.

V dešti vás ztrestá fontána ze zadu.
Při 170Km/h se odtrhávají ruce od řídítek.
Fouká na vás.
Blbě se to umývá přes všechny ty záhyby.
Stupačky nasazuji jen na STK (prohlásil jsem ji za jednomístnou) zavazí patám.

A z toho mi nevadí nic.

Nyní velký servis v dypree.cz , který můžu jen vychválit - super přítup, jednání, nádhernej obchod a showroom. můžu jen doporučit.

Až bude více kilometrů napíši víc.

ofuk
ofuk napsal 31.03.23 v 09:12 10b.

Hele tady jsem našel BT1B 328612 C/QCL7CVK210, dá se to taky použít? popis jsem tam nenašel.
Nerad bych koupil špatně

Link
Link napsal 01.01.17 v 19:03

Já to nechal dělat v servise, protože jsem si na to nevěřil, ale 100% na to bude potřeba hákový klíč danného rozměru

perak610
perak610 napsal 29.12.16 v 01:51

Zdravím, nejspíše mě čeká také rozebrání krku mám najeto 13 XXX km. Jak se do toho pustit, máte nějaké fígle?

Link
Link napsal 01.10.16 v 18:19

Určitě rozhodit a nacpat tam co nejvíc vazelíny. tím nic nezkazíš a kdyby jsi měnil, tak si skoč do ložiskárny a kup SKF BT1B 329013 A/Q mě to vyšlo na 564,- v Mateza. Kdo ví kolik stojí originál.

Mr.Klon
Mr.Klon napsal 30.09.16 v 09:01

Dík. Četl sem, že na to trpí. Prý to chce rozebrat a promazat. Mám najeto teprve 9 tis, ale v zimě na to kouknu.