BMW F 650 GS (2003)

Vlastník Skypina
Vloženo 27.9.2016
Aktualizováno 9.10.2018

Tak moc jsem jí chtěla a hledala jsem nějakou možnou náhradu, a nakonec jsem stejně skončila u ní, seznamte se s Babů

Suzuki XF 650 Freewind: Jako fakt nevim jak jí pohanit, nemám důvod, jen snad že ten čumák je o zvyku, líbila se až na třetí pohled, a stejně to nebylo to co jsem chtěla.
Honda XL 650V Transalp: Jelikož jsem prý prasátku po kopejtka, tak tohle na mě bylo moc vysoký, ale jinej důvod snad taky nemám.

První dojmy - Jsem ženská takže první dojmy - no. Fotka na netu nic moc, informace nepřesné, cesta pro ni byla jízda s rizikem že to nevyjde a bude to střep. Ovšem. V nehezkém obchodě, plném prachu a smradu... tam stála a já věděla že bez ní domu nejedu. Žádná naleštěná kráska, ale skromná dáma, které jsem odpustila pár vrásek. Pohladila jsem jí a domluvily jsme se, ty budeš hodná na mě, a já budu na tebe

Motorku bych doporučil pro - no pro koho, pro mě přeci, no a dobře občas jí půjčím manželovi... musím... ač nerada :)

Doplňky na motorce - vyhřívané gripy, blastery, výměna blinkrů, topcase a boční kufry

Proč jsem si Babů vybrala? ona si vybrala mě!

První jízda ještě před koupí, rychlosti tam jdou přesně, krásně hladce, přední brzda ok, zadní trošku utahaná. Gumy je třeba aspon přední pořešit, zvláštně odskákaná, bud tuhé tlumiče nebo jízda po dlažkách? fakt nevim. Řetězovka na výměnu. Olej to samý. Zásuvku pořešíme, prasklý blinkr je drobnost. Kosmetické vady má, ale zima bude dlouhá a já se nerada nudím...

26.9.2016 Druhá jízda doma, už jen my dvě... A dohoda platila, moje rychle puštěná spojka byla odměněna jen lehkým nahrbením předního kola, srdce u krku splašeně bouchalo - sakra já jeduuu, sakra a jedu rychle... škyt, pohádala jsem se s rychlostma a zdechlo mi to. No do pr... čumim na ty světýlka a ne a ne tam najít neutrál. Jenže máme skvělé moto sousedy, a když slyší zdechnout motorku a nadávající sousedku... Níc, otočila jsem se, nádech výdech, tady máme neutrál, neboj ještě se natlačíš... šup a zase jeduuu.
Vole! je skvělá, spím s ní dneska v garáži! pokládám první zatáčku ... drží stopu a mě se nechce domu, ale je tma, děti už by měly jíst... nic zítra taky den, zjistíme zas co umíme.

27.9.2016 Tak dnes jsme to spolu zkusily zase. Znáte to, pohladím, slíbím... jak manžel mě... nastartuju a pár dalších km směrem na pilu nahoru nad ves. Tam na jedničku opatrně obracím a šup zpět. Pohoda, sedím, jedu, výraz usmívajícího se ... trubky... před barákem kňourám aby mi to otočili že je mi to asi ouzký a zase šup zpátky. Na buzerplace u pily tam lupnu za jedna a ejhle... sem si asi blbě najela. Nic neva vystrčím pravou nohu... ok tak i levou... cupitej cupitej... neee cupitej, sakra... ku..va.. nepadej nepadej, no dopr... ona mi snad spadne... do haj..u spadla. Babů mi spadla. Následuje rychlé vypnutí motorky a horečné vzpomínám jak že se to... jo prdel pod motorku... Kouknu doprava doleva... kino, super, starší dělník s bříškem se ptá jestli nepotřebuju pomoct. Neee! chci se propadnout do západního Německa... večer chodí sms, pné ostrovtipu na téma já, motorka a pár nesmyslů o vařečce nebo vyšívání, nechápu co mi tím chtějí říct, sakra jsem motorkářka ne?!
No tak dám vědět až namontuju padák nebo co, ale za to že mi spadla jsem jí pořídila krásné bmw vario kufry... ono to pujde.

5.10.2016 Proběhla dovozová STK, ne jen že jsem ráno opět ustlala Babů... do manželova člunu, ale zkusila jsem si jízdu v trošku extrému. Poručíme větru dešti se nekonalo. Zmokla jsem asi 4x, na STK jsem nakráčela s nudlí u nosu a kamarád na dílně dostal záchvat smíchu že viděl koně sr..t, letadlo couvat, ale tohle mu nikdo neuvěří. Přiznávám, že konečky prstů úplně bolely při rozmrzání. Cestou zpět jsem zjistila, jak moc je fajn když u toho sněží, vlastně to fajn není, člověk vidí opravdu kulový. Myslela jsem v tu chvíli na film "Blbý a blbější". Asi 3x se o mě pokoušela chuť zasrabit, zastavit a zavolat si odtahovku. A jak to děláte když fakt fouká?! musim jíst víc knedlíků nebo co.

16.10.2016 - Tak dnes nejspíš poslední jízda sezóny. Mám najeto asi 200km, nic moc, ale počasí už vážně nepřeje. Cesta byla ovšem plná sluníčka a neskutečné pohody. Opravdu musím uznat, že Babů je typ motorky pro ženský a začátečníky. Funguje jak má, jen řidič občas zahapruje. Posledním průšvihem bylo, když jsem zastavila na zastávce abych si zkontrolovala mapu a telefonicky zjistila kam že to mám jet. Minutu na to jsem žhavila drát opět - Babů nechce nastartovat, svítí mi kontrolka oleje, točím ani nehekne. Manžel nakvašený že místo rybaření musí pro káru a naložit nefunkční stroj se vzteklou ženskou, já v nervu že on je v nervu. Chvíli hledím, hledám, pátrám... do pr... čic! Stojánek! no jasně, elegantně jej zasunu a na první škrtnutí si bubláme obě... měla bych změnit barvu vlasů, ihned... Prostě je to skvělý stroj, blbuvzdorný :)

9.12.2016 Zazimováno, vyhřívané gripy v dárkovém papíře s nápisem Babů budou pod stromkem, stejně jako kryty páček, napínák a jiné srandy. Prý kupuju dárky sama sobě bo co?! nechápu co se jim doma nezdá :) jestli ta reflexní vesta je nenakrkla? Je třeba zahnat chmury koupí muškařského prutu :) Krásné svátky všem!

27.1.2017 Babů dostala nové polepy. Koukám tu na ty plasty a první co mě napadlo: Černožlutý kroj-ahoj! :) zítra dostane i žluté sedlo a začne se řešit už jen technická stránka, ta vzhledová už je bych řekla top.

27.2.2017 Nevím jak u vás, ale tady se chystáme na sezónu jak to jen jde. Vyhřívání je na místě, řetězovka vyměněná, kola dole s novýma bačkůrkama čekají na přezutí. Autosol fakt funguje a koncovky výfuku po 5min nejsou oranžové ale opět chromově stříbrné, teda tak nějak. Motá se nás kolem Babů celkem 3, a každej to vidíme jinak. Občas odcházím z garáže vydýchávat věty typu - asi uřízneme řidítka... a jiné lahody, ale jinak je to legrace. Čím blíž je sezóna za dveřmi, tím větší je z Babů torzo. Teď připomíná "trupíka".

15.3.2017 - tak já si snad zasloužím Nobelovku za blbost. Hlásit že při prvním vyjíždění z naší "MAXI" garáže jsem to opět zahodila tentokrát na manželovo Aprilii je asi už zbytečný, že. Že jsem urazila zrcátko... tak stane se. Ale co následovalo. Jsem doma měla zůstat, ale pozdě ... Ten blbej pocit vyjíždět bez zrcátka a nevidět kdo mě předjíždí, to se dalo zvládnout, ale že to zkušeně zahodím před poštou, to by mě ani ve snu nenapadlo. Pravá opravdu lehká zatáčka, já za jedna, mezi auty se objeví chodec... co dodat. Leknutí, brzda, nové Mitasy E07 a... ležím. Chápeš? před poštou??? všude mraky lidí co čumí, nikdo nehne ani brvou. Rychle vstanu, omluvím se že jsem se chodce fakt lekla a co ten pán? ani se nezastaví. Naopak přidá aby byl rychle pryč. Zvedám motorku a vidím ty drbny jak už štěbetají. Ještě že mám z těch pádů už promakanej styl zvedání :D Třese se mi snad i tooo - nudle u nosu, sjíždím na parkoviště a sčítám škody. Celej víkend se manžel trápil s blinkrama a pájel k nim odpory... a já je urazím. V kanceláři volám manželovi: zlatooo, kdes kupoval ty blinkry? Kolega propadá záchvatu smíchu a já panice že s tím musím dojet vlastně ještě domu.

21.9.2017 - Tak máme s Babů za sebou 6tis km, je prostě skvělá. Zažívám s ní teda občas takové ty "aha momenty": Prostě na přední brzdu nešahat - když, tak s citem jinak ležíš. Mitasy už nebrat, na mokré trávě stejně ležíš. Nekombinuj mokrou trávu, Mitasy a brzdy - ležíš. Vyjet šotolinku do kopce je celkem zábava. Z kopce... panika, šahaš po brzdě, Mitasy... ležíš. Mokrý přechod pro chodce... no co asi, ležíš. Ale aby jste si nemysleli že se jen válím. Praskne-li spojkové lanko, neležíš, a postačí ti šroubováček, čokoláda a šikovný mekánik. Kocháš-li se po městě, ne každý chlap v autě to chápe, zvláště když se pak na červenou vzpamatuješ a projedeš a on ne. Předjíždíš-li kolonu v zácpě, ne každý chlap to chápe. Popřeješ-li u toho krásný den, je to jako zapálit mu zápalnou šňůru. Ženská na motorce je vesměs vůbec unikát a nutí to každého okomentovat i kdyby to byla sebevětší blbost.

29.8.2018 - Tak s Babů od dubna brázdíme silnice křížem krážem. Jo jasně, lehly jsme si, jo zase... :D propálila jsem si gatě o vejfuk, odřela novej padák, ale prý kdo nepadá nezrychluje. Jenže já furt jen v nulových rychlostech. Naštěstí.
Zvládla jsem řešit i první problém. Takže: padat nedělá dobře chladiči. Ano dírka byla, vyteklo to, ale... Ajm Láďa, ajm mekánik :D takže chladič jsem vyndala, nemoc odhalila v žebru, zakoupila tekutý kov, zalepila a světe div se... drží. Vrátit větrák na chladič byl krapet luštěnkářský oříšek, ale klaplo to. Následovala výměna brzdových destiček. Opět mou maličkostí. Páč, když jezdím chci umět i trochu něco poštelákovat že. Nicméně jinak jsme živý a zdravý. No a poznámka - Mitasy E07 již dosluhují, celkem se mnou daly nějakých 12tis km a uvažuji o Pirelli Scorpion Trail.

3.9.2018 - Ráno bylo pošmourno. Snídaně a svačiny dětem do školy pomalu se navlík tam do hadru. Je mokro po dešti sychravo nikam se mi moc nechce. Startuju a vyrážím cestu znám pomalu nazpaměť. Při pohledu z kopce vidím jak se ke mně blíží protisměru jedno auto a z vedlejší přijíždí druhé. Ztrácí se mi za horizontem instinktivní úhly vám doprava protože jedou dost rychle.
Doprdele oni jsou vedle sebe oni se snad předjíždí kam uhnout není místo stromy a betonový most tak mě dost děsí. Koukám na přední kolo snažím se nacpat co nejvíc do škarpy. Následuje rána a Kotrmelce v poli.
Dobrý dýchám žebra mě nebolí hlava taky ne ruka a noha kurevsky ta 0,5 hod. než přijíždí sanitka je nekonečná. Tříštivé otevřené zlomeniny na noze ruka částečně amputovaná v zápesti. Moje Babů je teď v garáži překrytá plachtou aby na ni nikdo moc nekoukal. Já už měsíc ležím v nemocnici a snažím se vrátit do běžného života bude to ještě dlouhá cesta. A víte co strašně mi to chybí tolik nocí jsem tu proplakala. Měla jsem tentokrát kurevsky štěstí chlapec měl řidičák teprve rok a předjížděl pod horizontem. Mym snem je začít chodit začít běhat a jednou jednou zase začít jezdit! Ted je rijen, jsem teprve na zacatku cesty...

Skypina
Skypina napsal 11.10.23 v 07:34

dlouho jsem nedala vědět-léčení ukončeno, tak nějak funguju nooo a lítám na G650GS a rohlík od ucha k uchu, mmch blbě seřízená totiž povolená řadička co se sekne na křižovatce o botu znamená že co? no že samozřejmě elegantně padáš a bavíš hned partu 3.motorkářů za sebou

datima
datima napsal 11.10.23 v 06:32 10b.

Celá "reportáž historie" mě moc pobavila, moc hezky napsáno. Až na ten závěrečnej sado-horor. Na ty moc nejsem. Tak snad si už dávno v cajku a steleš si jen do měkýho.

Jirka2568
Jirka2568 napsal 01.05.21 v 10:38 10b.

jneuro
jneuro napsal 10.03.21 v 20:03 10b.

Opravdu držím palce. Já prodal CBR před dvěma lety a bere mne to znova. N starý Cagivě, mi protijedoucí ukázal, že moje strana silnice ( ta správná ). Je jeho. Měl jsem proti tobě kliku. Tak se drž.

Skypina
Skypina napsal 02.02.21 v 12:05

Tak pro všechny-stále ve stavu léčení, invalidní důchod a splašený trubky Piaggio Beverly 250, nicméně-koukám po něčem už dospělejším :D