Kawasaki Z 1000 (2009)

Vlastník keson12
Vloženo 24.9.2016
Aktualizováno 9.7.2017

Krásná, rychlá, silná, sama se pokládá do zatáček, super podvozek i brzdy.

Honda CB 1000R: důvod neuveden

První dojmy - Motorka padla do ruky při prvních ujetých metrech a srdcovka je to od prvního pohledu. Je to navíc "Special Edition", takže je vyvedená opravdu v krásný oranžový barvě, kombinovanou s černou, je to prostě kráska, co navíc úžasně jezdí.

Motorku bych doporučil pro - pro toho, kdo už na mašině prostě umí jezdit a umí se už ovládat, jinak by to byl průser, kdyby na tom vyrazil greenhorn. Ale když je už člověk v pohodě, je to čirá radost z ježdění i blbnutí!

Průměrná spotřeba - 6.71524 l/100km

Jezdil jsem po pauze, kdy nám rostly děti, na Banditovi GSF650N. Na tuhle motorku nedám dopustit, do města i na cesty je úžasná, zcela bezporuchová a umí to v pohodě smažit přes 200.
Přesto jsem se ale už rozhlížet po něčem silnějším, ani tak ne proto, abych jezdil ještě rychleji, ale aby tam byla navíc ta kapacita a trochu víc síly. Volba byla litr nebo něco kolem a nakonec jsem vybíral mezi CB1000 a Z1000.
Pár jsme jich s kámošem objeli po zeměch českých a docela jednoznačně zvítězila ta Kawasaki. Oslovila mě prostě víc, je svižná a má nízko těžistě, takže jde do náklonu úplně žíznivě, tam, kde Bandit točil už 9-10 tisíc otáček, si spokojeně brouká kolem šesti.
Mám jí teď přesně týden a den a najel jsem na ní zatím tak 900km. Musím říci, že jsem byl zvědav, jaký ten přechod na vyšší kubaturu bude, ale je to naprostá pohoda. Ovládá se jak beránek, a přitom duší je to drak!
Zkusil jsem dvě cesty, jednu kratší, a jednu delší na celej den i s batůžkem, a obě holky byly nadmíru spokojeny.
Takže prostě samá pozitiva ;--)

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 03.07.17 v 00:12 10b.

keson12
keson12 napsal 30.09.16 v 21:45

jo, zatím mi to vychází tak kolem pěti a půl, a to už to docela drandíme

IRON-MAIDEN-ZXR
IRON-MAIDEN-ZXR napsal 30.09.16 v 09:25

Jasný . Počítej při normální jízdě (občas za to zataháš) kolem 6,5 l/100km. U mě je to dlouhodobý průměr a to jí mám od "skoro nové" . Střelcům bude žrát asi o něco víc.

keson12
keson12 napsal 29.09.16 v 13:33

iron-maiden: díky! A tu spotřebu bych taky viděl vyšší, tohle ale spočítal server motorkáři jen ze tří účtenek, tak uvidíme později

IRON-MAIDEN-ZXR
IRON-MAIDEN-ZXR napsal 29.09.16 v 12:57 10b.

Super! . Jen té spotřebě fakt nevěřím