Simson S 53 (1998)

Vlastník CowleyCz
Vloženo 24.9.2016
Aktualizováno 28.11.2016

Správný název tohoto modelu je Simson Sperber MS 50 bohužél to tady není k vybrání ale patří to lehce pod Simsona S53 BETA ale teďka k úvodnímu textu.
Motorka co nevypadá jako klasický Simson ale spíše Varadero 125 z roku 1892.Ale jinak je to Simson .

První dojmy - - Skvělý vzhled motorky - Hmotnost - rychlost,akcelerace na 50tku skvělý - Motorka vůbec nebyla ježděná

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníci kteří přesedlávají z pincka

Doplňky na motorce - Mám dodaný pouze Kufr jinak vše original

Proč Jsem si vybral tento stroj ?

Tak jelikož mě bylo minulý rok 16 let neváhal jsem a udělal jsem si papíry.Už kdysi dávno jsme tuto motorku doma měli jelikož stále je doma napsaná na 1 člověka který je 1 majitel tak jsem zatím neuvažoval o Silnějším stroji

Jízda, motor, brzdy, spotřeba, servis a poruchy ?

Jízda - Je velmi zajímavá na silnici se chová zvláštně krásně se houpe spíše se vleče.Terén lehký už je něco jinačího tam mě spíše příjde že lépe pasuje ale je mě jí škoda.

Motor - Motor je hodně slušný na simsona krásně táhne i když jsem motorku měl skoro jako novou která vyjede z testovacího provozu se 6000km tak na to táhla skvěle.

brzdy - V předu si mužete všimnout že je kotoučová brzda která plní krásně svůj učel.Takže spíš se přikláním ke kotouči než k bubnové brzdě zadní :)

Spotřeba - Okolo těch 2,5 až 3 litrů,mrzí mě že na palubovce není palivoměr

Servis a poruchy - Měl jsem jenom 2 poruchy na motorce která stála dobrých 10 let v garáži.
- 1) Nesvítilo brzdové světlo ( předek)
- 2) Musel jsem koupit nový Tyrystor ( ukroucený drátek)
A to by bylo asi vše.Samodřejmě jako lít do toho benzín a volej je normální

Kde motorka se cití nejlépe, a dá se na ní dobře cestovat ?

Řekl bych že motorka se krásně drží na silnici 2 - 3 třídy.Lehce se nechá jet i v lehkém terénu.Na město je Ideální.Bohužél ještě víc jak 35 km jsem na ní neujel takže nelze hodnotit na cestování ale já si myslím že také by to šlo

Fidoluky
Fidoluky napsal 15.07.17 v 23:37 10b.

Super stroj! Kdyby si chtěl prodat, kupuju 100%.

CowleyCz
CowleyCz napsal 26.09.16 v 17:45

Díky za nabídku potěšila mě docela,ale postupně jsem budu přidávat fotky tak jako dnes.

pietule
pietule napsal 25.09.16 v 15:26 10b.

Vypadá ve velmi pěkném stavu. Pěkný kousek. Kdyby jsi třeba někdy uvažoval o prodeji, rád bych jí zakoupil do své sbírky. Mám největší sbírku motocyklů značky Simson v České republice a tento typ mi ještě schází a jistě by se tam vyjímal.

CowleyCz
CowleyCz napsal 24.09.16 v 21:48

Nebude problem klidne rad udělám fotil jsem narychlo :)

hruso25
hruso25 napsal 24.09.16 v 20:40 10b.

Je to vzácny kúsok. V Čechách s na Slovensku je ich veľmi málo. Mohol by si pridať viac makro fotiek.