Aprilia Pegaso 650 (2003)

Vlastník pegaso1981
Vloženo 22.9.2016
Aktualizováno 1.9.2018

Moje první velká (dospělá) motorka - ohnivý italský Pegaso Tibet Tuscany Raid

Motorka koupena od dovoz z Itálie

BMW F 650 GS: pořizovací cena motocyklu ve slušném stavu
BMW F 650 GS Dakar: pořizovací cena a málo dostupných slušných motocyklů v mé cenové relaci
Honda XL 650V Transalp: pořizovací cena motocyklu ve slušném stavu

První dojmy - Motorka mi padla hned do ruky protože se skvěle ovládá - doslova poslouchá na slovo.

Motorku bych doporučil pro - Doporučuji všem co mají rádi klidnou a pohodovou jízdu po silnici a sem tam třeba i na nějakou polní cestu (například v létě někam k rybníku...).Nedoporučuji menším postavám do terénu-kvůli její váze.

Doplňky na motorce - Originál doplňky Motokufr Kapa na dvě přilby.Vysoké plexi od Givi.

Chtěl jsem lehké cestovní enduro v kubatuře 650 ccm.Na tomto motocyklu mne také velice překvapil příjemný posez (žádné hrbení).Velice příjemná je také možnost nastavení tuhosti odpružení centrálního tlumiče kyvné vidlice.
Motor rotax bude určitě spolehlivý a to samé brzdiče Brembo.

Tak po najetí prvních 250 km jsem opravdu spokojen.Motor pracuje jak má a motorka se skvěle chová jak na silnici tak i sem tam na polní cestě.

Mohu říct že jsem měl ze začátku respekt ( z důvodu mých 168cm výšky a 64 kg váhy). Na silnici vše zvládáme výborně na polní cestě také a do terénu se sní kvůli své postavě netroufnu. Aspoň mi déle vydrží jako nová.

Tak už je holka prodaná.Doufám že si najdu v dohledné době další italskou lásku.Zřejmě to bude Pegaso Strada.

Tak nakonec to vyhrál opět Rotax -koupil jsem nižsí sestru Aprilie Pegaso -BMW F 650 ST.

Doctoropulos
Doctoropulos napsal 08.01.21 v 19:17 10b.

scorpius1111
scorpius1111 napsal 14.03.17 v 12:42 10b.

findejs1310
findejs1310 napsal 05.11.16 v 18:13

Italskej design je proste super

Pepa66
Pepa66 napsal 24.09.16 v 11:33 10b.

Ahoj kolego, tak už tady nejsem sám. Super volba (prostě krása střídá nádheru) doufám že se sejdem na Pegaso sraze 30.9-2.10 2016 v Šimanově, jasných 10b čau Pepa 66.

Milan1963
Milan1963 napsal 23.09.16 v 09:54 10b.

Parádní stroj, Tibet je úžasný ! at' Ti dělá radost.