Yamaha FJR 1300 AS/AE (2007)

Vlastník Marťas33
Vloženo 16.9.2016
Aktualizováno 19.5.2018

Univerzální stroj. Super na cestování a také vhodná do města. Hlavně s automatickou spojkou.

Motorka koupena od FIRMA:Free-moto (Prostějov 1) - Mají toho moc (neví kam dříve skočit)

První dojmy - První dojmy? Bacha na ni. Ta váha. Všechno stojí balík. atd. No zase tak strašné to nebylo. Předchozí stroj na tom byl hůře co se těžiště týče.

Motorku bych doporučil pro - Doporučuji každému kdo ji chce nebo se rozhoduje. Není na co čekat :-)

Doplňky na motorce - Givi top case s opěrkou a brzdovým světlem. Led pecky. Famfáry

FJRko bylo v úzkém výběru už před pěti lety, kdy jsme vybírali motorku na cestování. Tehda to nějak nedopadlo... Pořídili jsme Hondu Deauville NT 700 V.
Po pěti letech sbírání zkušeností padlo rozhodnutí na změnu. Mám taky něco najeto na maxiskútrech a proto padlo rozhodnutí pro AS. I když to není klasický automat tak mi vyhovuje. Pravda dost jsem vytruboval protože řadím rukou. viz foto ovladacích prvků. Už mám najeto cca 1500 kilometrů tak toho troubení ubývá.
Při zařazení jedničky je to jak rána kladivem. Při nedostatečném zahřátí spojka trochu při rojzezdu škube. Ovšem není to žádná hrůza. Pozoruji při rozjezdu drobnou ránu asi jak zabere kardan. Plyn je celkem citlivý ,takže to bude chtít trochu cviku. Odvíjí se to od nástupu akcelerace. Pokud plyn při rozjezdu lechtám tak je to bez pazvuků. Jízda je super. Do práce je to vždycky 20 kilometrů a cesta z práce 30 a více. Ovladatelnost suprová. Váha není ani moc znát díky nízkému těžišti. Zatím krom výše uvedeného chování nemám výhrady. Spolujezdec si stěžuje na posez. Špatný úhel v kolenou. Teda špatný- prostě o proti Deauvilce jiný. Taky tvrdé a nepohodlné sedlo. Necháme přešít a vpašovat vyhřívání. Na Hondě to byla paráda... Něco ke spotřebě. Všude jsem četl jak moc to žere včetně trávy, psů a koček kolem cesty. Dlouhodobá spotřeba za těch 1500 kilometrů se pohybuje na 5,4 litru. Za což jsem vysmátý. Paradoxně po dálnici při rychlostech od 140 km/h do 160 km/h (moje cestovní rychlost) jde spotřeba dolů.
Gumy -věčné téma. Na motorce jsou obuty Dunlopy ve velice dobrém stavu. Řekl bych že když jsem ji kupoval tak měly něco kolem 2000 kilometrů. Další postřehy později...

Marťas33
Marťas33 napsal 23.09.16 v 21:02

Siballgi asi na tom ještě neumím jezdit,ale spotřebu kolem sedmi litrů bych moc nechtěl.Já jako turista jezdím a jsem spokojený.Když potřebuju tak jenom otočím gripem.U Hondy jsem musel zvažovat jestli do předjíždění jít nebo ne.Teď je to jednoduché .Co se kufrů a vůbec místa týče,tak jsem hned věděl,že do fjr nenabalím tolik co do Deauvillky(měl jsem na srazy široké víka). Na rozdíl od Hondy mi nevadí ten pytel na nádrži.U fjr přes něj vidím bez problémů takže to je plus.Tunel jsem moc nevyužíval.Jednu dobu tam byl spodek z rádia takže tam stejně už nic jiného nevlezlo.Určitě se můžeme sejít.

SibalIgi
SibalIgi napsal 23.09.16 v 20:46

Jsi z Řepišť,jezdím tam ,jsem z Dobré můžem pokecat osobně?

SibalIgi
SibalIgi napsal 23.09.16 v 20:21 10b.

Jsem na tom skoro stejně,maxiskutry Dauwilka ted fjr as 2009 ale spotřeba 6,8,. 5,5 to fakt musím jet jako turista,dá se ale to si potom nemusíš kupovat fjr. Honda každopádně pohodlnější.Dost mě zklamaly kufry,čekal jsem že tam dám více věcí ale asi ne proti Hondě. Ten tunel byl nenahraditelný.Jinak spokojenost.

Marťas33
Marťas33 napsal 23.09.16 v 12:52

Díky. Je skvělá... Jsem z ní hotový každý den

PYTEL1
PYTEL1 napsal 23.09.16 v 11:52 10b.