Aprilia RS 125 (1995)

Vlastník milossojka
Vloženo 12.9.2016
Aktualizováno 12.9.2016

Byl to úžasný, spolehliví stroj, který mě vždy dovezl z bodu A do bodu B. A byla to moje první motorka :)

Honda NSR 125R: majitel ji při testovací jízdě dostal smyk na mokré silnici a motorku rozbil

První dojmy - Bál jsem se jí... na to že je to "jen" 125 měla dobrý tah a jeli jsme ve dvou. Ano motorka mi hned padla do ruky jako by mi byla určená... velikostně, spojka. Prostě sedl jsem na ni a jel jsem jakoby jsme měli spolu naježděné tisíce kilometrů

Motorku bych doporučil pro - Řekl bych že motorka je vhodná pro lidi pod 170 cm. A podle mého názoru je vhodná pro muže i ženy

Tenhle stroj jsem si vybral protože mě zaujala celková stavba motorky. Byla krásná červená a jelikož měla velké plasty vypadala jako velká motorka.

Jízda na ni je pro každého jiná, ale podle mě je tahle motorka pro 180 cm vysokého muže nepohodlná. Po delší trase začínají bolet záda.

Motorově je ale velmi dobrá řekl bych. Je osazená Rotaxem 123 který ze sebe vytáhne úplné maximum. Brzdy jsou na tenhle obsah a hmotnost motorky celkem dobré řekl bych neboť motorka umí krásně brzdit motorem. Ovladatelnost motorky je velmi lehké motorka váží jen 140 kg s plnou nádrží, takže bych řekl že je to vyhovující. Co se mi ovšem na motorce nelíbí je malí úložný prostor. Byl jsem rád že jsem do něj dal povinnou výbavu a třeba doklady a už se tam skoro nic nevešlo, ale vše se dá vyřešit třeba batohem na zádech. Co se týče spotřeby hrůza. Nevím jestli byla jen ta moje taková nenažraná nebo jestli jsou všechny motorky stejného typu. Se spotřebou cca 8/100 a 14 litrovou nádrží se toho moc najet nedá. Se servisem je to ale úplně stejné... Prostě katastrofa. Takhle drahé náhradní díly nemá snad žádná jiná motorka. Ale zase se dá sehnat kdejaký díl i nový a to přesto že je motorka stará 21 let.

Motorka je vhodná zejména na silnic a město. Ano zvládá i prašné polní cesty a panelovou cestu ale rozhodně jí to neprospěje po žádné stránce. Podle mého názoru je motorka NEVHODNÁ na daleké cestování

Lukydoga
Lukydoga napsal 04.01.18 v 20:17 10b.

jo tuhle motorku znám koupil jí známí