renocar_unor

Suzuki GSF 650S Bandit (2007)

Vlastník Rovenovsky
Vloženo 9.9.2016
Aktualizováno 14.6.2017

Desítky plakátu a motorkářských časopisu, stovky hodin sledováni videi na internetu, pravidelný nedělní program u televize sledováni motorkářského umění 46-ky a konečně i věk kdy si myslím, že mam dost rozumu na to, abych se hned v první zatáčce nerozseka

Honda VFR 800: důvod neuveden

První dojmy - Nadšení a velká nervozita po prvním spatření, protože na pohled byla jednou tak mohutnější jež motorka z autoškoly a nutno říct, že 250 kg to už není zrovna nejlehčí stroj. Každopadně pro doplněni. Měsic po koupi jsem se vydal sbirat první motorkařske zkušnosti daleko za hranice republiky a není nic co bych řekl k teto motorce špatného, protože mě všude bezpečně dovezla a ještě jsem si to neskutečně dokázal užít.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je vhodná pro začátečníky, kteří začínají jezdit na motorkách, ale zároveň mají dost síly poprat se s tím na místě, protože ta vyšší váha je znát pokud s ní manipulujete na místě.

Muslim teda říct, že jsem v době výběru chtěl jenom VFR a nic jiného, ale jak už život bývá nevyzpytatelný tak i u mně byl takový výběr motorky. Tři dny před koupi jsem na Bandita ani nepomyslel, ale kamarád narazil na zajímavý kus s českými doklady s jasnou historii a řek mi "ať ji vemu, je to topovka kamo za ty prachy".
Tak jsem zavolal zjistil informace, které jsem potřeboval s tím, že bych ji koupil, ale nejdříve bych se na ni jel podívat až za tři dny, protože časově mi to s práci lip nevycházelo.
A tím začali snad tři nejdelší dny a noci kdy jsem toho moc nenaspal. Naštěstí ji nikdo nekoupil tak jsem si pro ni 30. srpna jel. Od rána jsem oblboval celou rodinu i kamaráda, který má největší podíl na tom, že je motorka doma. Mami, tati jedu na vodní lyže :P. Kamuflovat můj úmysl se mi povedlo a téměř po čtyřech hodinách cesty na Moravu jsme dorazili na místo kdy jediný kdo věděl, že vezu domu motorku je jen bracha.
Když jsem ji zahlédl tak sí říkám no do prdele ta je jednou tak větší než xj600 z autoškoly :D. Váha 250 kilo to už je SUV na dvou kolech :D.
S prodávajícím byla skvělá komunikace. Nic nezatajoval předem mě upozornil na to, že co do kosmetiky tak to není 100%, ale motor šlape jako hodinky. Je pravda, že je trochu škrabla a to byl rozhodující faktor toho proč ji kupující přede mnou nekoupili. Za což jim děkuju, protože upřimně co by chtěli za ty prachy? Funglovku??? :D :D
Nasednout, zvednout stojan a nastartovat. Srdce bilo jako o život a krátká projížďka na banditovi s trochou zatopeni pod kotlem ve mě vyvolali pocity absolutního nadšení. Řadím to mezi nejlepší dny mého života!
V 11 večer jsme s největším utajením vyložili motorku. :P :D.
Ráno: "tati běž se podívat do garáže" :D těžko popisovat reakci otce to nadšeni a možná, že neměl daleko k infarktu :D no a mamča ta se mnou už týden nemluví tak snad ji to přejde ;).
Vzhledem k tomu, že ještě nemam papíry a nechci riskovat zákaz řízeni tak bližší informace z jízdních dojmu nechám na později i když jedno je jisté s tímto pohodlným krasavcem, kterého si pár let nechám procestuju kus Evropy.
Na příští sezonu dokoupím kufry a nějaký ten laďak "nech to dáva ku*va riadny zvuk" :P
Sezóna 2016 ukončena 31.12 2016
protože, jsem mašinu koupil až na konci léta, tak už nebylo moc času toho nalítat více. Každopádně stihl jsem aspoň teda za ty 4 měsíce do konce roku najet necelých 5000 km ;) takže jsem se s ní dokázal dostatečně sblížit a zjistit co všechno je ochotná mi odpustit. Těžko říct jak je na tom v porovnáním s ostatníma motorkáma stejné kategorie, ale nutno říct, že je to stroj se kterém bych se nebál vyjet kamkoliv, protože vím, že je na něj spoleh.

Sezóna 2017

Ani v této sezoně neotálím a pokud je hezky tak lítám a doháním manko, které jsem zameškal předešlých 27 let.
První co jsem po zimě udělal tak jsem vyměnil celou řetězovou sadu (D.I.D.) a následně koupil pračku na řetěz Kettenmax což je aparát k nezaplacení, protože to jak efektivně se s tím dá pracovat jsem do poslední chvíle nevěřil dokud jsem to nevyzkoušel.

18.3.2017 naistalovan laděny vyfuk IXIL
Chtěl jsem vyhodit tu škaredou rouru co tam šikmooci namontovali a dát tam něco hezčího, což se mi dle mého názoru povedlo. Co mě dostalo tak byl zvukový projev, protože v momentě kdy vyndáte tlumici vložky tak to se potom ději věci. Už stovky metru před vámi se lidi otáčejí co to jede zase za namachrovaného frajirka, který jede jak hovado, ale ono to tak ve zkutečnosti není, protože pokud vidím někoho se psy nebo s malými dětmi tak se snažím jen šimrat rukojeť plynu, ale i to nepomaha. Každopádně zvuk je dunivý a po ubrání plynu v rozmezí od 4 do 5 tisíc otáček v tom ještě začne bouchat, práskat. No povím vám je to strašně nevykove. Pokud jste někdy slyšeli kolem vás projet Jaguar F-type tak přesně takovéto praskání z výfuku vychází! Můj otec to dneska řekl výstižně "klidní hormon, to tu už je jak na Masarykovým okruhu v Brně".

28. 5. 2017 končí příběh mé milované motorky. Děkuju moc, že jsi mě podržela pokaždé když jsem udělal chybu. Nikdy nezapomenu

PYTEL1
PYTEL1 napsal 23.10.16 v 20:25 10b.

Typhon
Typhon napsal 16.09.16 v 23:23 10b.

ElFidel
ElFidel napsal 16.09.16 v 22:05 10b.

Kámoš koupil po 125 Suzu GSX-R600 a jeho máma s ním taky tejden nemluvila

Tak ať to jezdí bez nehod.

PlysaCZECH
PlysaCZECH napsal 14.09.16 v 09:28

krásný stroj...ať slouží...taky sem nad ním přemýšlel ale nakonec sem bral bandita ve full kapotáži.
Výfuk doporučuju LV ONE, mám ho taky a od 5tis. jeto neskutečnej koncert...

set300
set300 napsal 14.09.16 v 06:14 10b.

Kámo, já zase pořád vybíral Bandita, nebo ER 6...jen tak že srandy jsem jel mrknout na Hondu CBF 600 S a ihned jsem se do ní zabouchl.
Opravdu hodně záleží od koho ten stroj kupuješ.
Jinak za mě dobrá volbas polokapotáží, pohodlná cestovní rychlost 150 km/h.
Tak ať máš brzo "noty" a Banďour ať slouží a ty hlavně opatrně.