Yamaha X-max 250 (2016)

Vlastník elektrotramp
Vloženo 6.9.2016
Aktualizováno 6.9.2016

Je to kurva pěknej skůtr. Chtěj za to peněz jak za kozu, ale aspoň po tejdnu nebudu špekulovat, že jsem měl jít do něčeho většího..

Motorka koupena od FIRMA:YMoto Praha (Praha 4-Braník) - Ocenil bych míň silnejch keců prodejce, jak si kupuju nejlepší skůtr pod sluncem, ale v tomhle případě se to dalo ustát asi líp, než v salónu Yuki..

Honda PCX 125: Přesedám z Bandita GSF 600S - 57 kW. Po jednom svezení na PCX mi došlo, že 60 km/každej den by mě brzo přestalo bavit.
Vespa GTS Super 300: Na hipsterský pózování mezi cool fajnšmekrama asi paráda, ale zvítězil rozum. Asi to jede dobže, ale spolujedoucí zadek mojí milovaný, se má zaručeně líp na maxu.

První dojmy - Mňo, čekal bych pohodlnější sedlo a vostřejší brzdy, ale to bude spíš zvykem z velký motyky. Zatim v "záhubě", takže krocení do 4000 ot./min. , resp. 60km/h prvních 1000 km. Mi jebne. Je pohodlnej, akorát velkej, prostě mazel. Víc po první garančce...

Proč jste si vybral tento stroj?

Pokud máte už něco najeto, jaké jsou Vaše zkušenosti? Jízda, motor, brzdy, podvozek, ovladatelnost, spolujezdec, úložný prostor, spotřeba, servis a poruchy. Zkuste se rozepsat...

Kde se motorka cítí nejlépe a kde naopak ne? Terén, silnice, město...

Dá se s moto i dobře cestovat?

Cova
Cova napsal 09.09.16 v 07:22

"Chtěj za to peněz jak za kozu, ale aspoň po tejdnu nebudu špekulovat, že jsem měl jít do něčeho většího.."

Tak nevím, kupoval jsem X-maxe nového a měl jsem ho 4 měsíce... Nemůžu na něj říct křivého slova, podle mě je to nejlepší skútr v dané kubatuře, ale po chvíli mi začal vadit nedostatek výkonu k předjíždění. Max. rychlost byla naprosto v pohodě (i na dálnici), dalo se z toho vymáčknout reálných 130 km/h dle GPS, ale každý předjížděcí manévr na okreskách bylo nutno si sakra dobře rozmyslet.

Cova
Cova napsal 09.09.16 v 07:12 10b.

kobra33
kobra33 napsal 06.09.16 v 21:24 10b.

Gratulace k výběru, v červnu jsem pořídil to stejné. Jsem o 3200km dál než ty. Rozhodně jsem nezajížděl do 4, ale točil jsem mezi 5 až 5,5 tisíci, rychlost kilo, jede se líp a přijde mi, že do 4 tisíc se teprve rozjedeš. Navíc mi prodejce doporučil, že to není třeba hrotit. Prostě jezdit s rozumem. Tak ať slouží.