Yamaha YZF-R125 (2009)

Vlastník Pajas20
Vloženo 3.9.2016
Aktualizováno 8.11.2016

Super motorka na naučení. Lehký, skvěle ovladatelný stroj. Není co víc si ze silničních motorek v 16ti letech přát.

Honda CBR 125R: YZF je větší, vypadá dospěleji. Víc se mi líbí a Yamaha je oblíbenější značka.

První dojmy - Při prvním svezení jsem byl velice mile překvapen. Čekal jsem, že motorka bude mnohem línější. Líbilo se mi jak je lehká a dá se parádně vodit po silnici. Je to moje první motorka (předtím jen Simson bez papírů), takže jsem z ní byl naprosto unesený a žádné zápory jsem nezaznamenal.

Motorku bych doporučil pro - Pro začínající mladé jezdce od 16ti let.

Doplňky na motorce - Kouřové plexi Ermax a padáky Yamaha.

Vybíral jsem motorku od 16ti let. Byl jsem rozhodnutý, že chci 4 takt "sportovního" vzhledu. Ve výběru byla původně Honda CBR 125, ale když jsem viděl tuto, tak bylo naprosto jasno a zbývalo už vybrat jen ten správný kousek. Našla se v krásné červené barvě a zachovalá jako nová. Nebyl žádný důvod váhat.

Motorku mám druhou sezonu, zatím jsem s ní najel asi 17t km. Jsem s ní naprosto spokojený. Všechno šlape jak má. Neměl jsem žádnou poruchu. Dělám jen pravidelnou údržbu, která taky není moc náročná. Jenom výměna oleje po 3t km je naprd, protože to člověk dělá každou chvíli. Ale alespoň si procvičím rozebíraní a skládání plastů (hlavně při seřizování vůlí ventilů, kdy je potřeba rozebrat půl motorky).

Motor je super, šlape perfektně, jenom kolem 8 tisíc otáček se více projeví vibrace, ale co taky do jednoválce čekat. Drobná výtka patří přední brzdě, která při sjíždění serpentin z kopce začíná docela brzo vadnout a taky měkce nalazenému podvozku (ale taky bych mohl trošku zhubnout že :D). Při jízdě ve dvou už začíná být ten podvozek někdy opravdu nepříjemný, ale motorka je hlavně pro jednoho, a taky bych na tomto jako spolujezdec asi jet nechtěl. Musí to být dost nepohodlné.

Úložný prostor není v podstatě žádný. Měl jsem problém pod sedlo dostat jenom lékárničku a nic jiného s sebou nevozím. Moto má perfektní spotřebu 2,5 - 2,8 l/100km takže jezdí skoro zadarmo :D. S tím také souvisí možná až zbytečně velká nádrž a dojezd přes 500 km.

K mému překvapení se s ní dá i relativně pohodlně cestovat v případě že máte někoho s velkou moto, kdo vám do kufrů pobere věci.. Jinak jste ztracení. Absolvoval jsem na ní dvě týdenní dovolené, každá s nájezdem přes 2t km a byl jsem naprosto spokojený. I přes spotrovnější posez je motorka pohodlná.

Motorka má v současné době najeto necelých 37t km a nikdy nebyl ani náznak problému. Obul jsem jí pneumatiky Metzeler Lasertec a jsem naprosto spokojen. Drží perfektně za všech okolností včetně mokra. Nikdy mě nezklamaly.

Příští rok určitě budu přecházet na silnější, jinak bych nikdy neměnil.

Pajas20
Pajas20 napsal 08.11.16 v 12:53

Castrol Power 1 Racing 10w50.. Naprostá spokojenost, nežere ani kapku.

imperium
imperium napsal 08.11.16 v 12:23 5b.

cau prosim te co tam lejes za olej?

Lukydoga
Lukydoga napsal 08.09.16 v 15:25 10b.

Pajas20
Pajas20 napsal 07.09.16 v 15:44

Díky všem :)

Normik
Normik napsal 07.09.16 v 12:00 10b.

Pěkný závoďák