Yamaha XJ6 Diversion F (2013)

Vlastník prizdisrac
Vloženo 31.8.2016
Aktualizováno 14.5.2018

Moje první moto, příjemná, nezáludná, ale zas ne nudná.

Kawasaki ER 6F: Kdybych nenarazil na lehce jetou Yamahu za slušnou cenu, asi bych ji vzal.

První dojmy - Zatím paráda. Padla hned do ruky :) Spojka zabírá úplně v pohodě, moto nemá tendenci při rozjezdu chcípat, přední brzda mi přijde trochu ostřejší, ale fajn. V autoškole jsem jezdil na Kawasaki ER6-N, tak jsem se bál, že ji budu muset víc točit, ale nepřijde mi. I dole jede pěkně.

Motorku bych doporučil pro - Vhodná i pro úplné začátečníky (já).

Doplňky na motorce - ukazatel zařazené rychlosti, centrál, tuning blinkry, krovka, bílé pruhy na ráfcích, držák RZ

Tenhle kousek jsem si vybral proto, že vypadal zachovale (údajně jen 2.200 km), barevně se mi líbil a byl s odpočtem DPH. Před koupí jsem ho nechal prohlídnout v PAMM Brno (kde byl kupovaný jako nový) a údajně je ve stavu nové motorky.

Cestování na ní asi půjde, i když po 200km jsem už poposedával... ale nejsem zvyklej. Nad 130kmh v sedě už docela fičí, ale když jsem (nečekaně docela pohodlně) lehl na nádrž, bylo i 160kmh relativně příjemná rychlost.

O motorce jako takové vám toho asi moc neřeknu, nemám zatím žádné zkušenosti. Časem doplním.

EDIT 4.9.2016: Stihl jsem najet zatím jen 600km, ale pár poznatků už mám:

1) Plexi před větrem při vzpřímeném posedu (180cm) moc nechrání. Nad 130kmh už nic moc. Při zalehnutí je to ale paráda.

2) Kapota je v dešti super. Na dálnici za deště jsem i ve 100kmh zalehl a kdyby nepršelo z boku, přijel bych i bez nepromoků úplně suchej. Kombinace deště a větru z boku mi lehce promočila jednu nohavici (jeany).

3) Laďák půjde ven. Budu jezdit spíš delší trasy a bez tlumivky je to po 400km už docela otravný. Jinak zvuk má moc pěknej, škoda.

EDIT 8.1.2017: Do konce loňské sezony jsem během pár celodenních výletů stihl najet celkem 2.200 km. Moto je fakt skvělá. Jen občas, hlavně když se snažím řadit rychleji, nedokopnu rychlost do správné polohy a trefím falešnej neutrál - musím ještě vychytat. Po sezoně oservisováno, nový olej a laďák vyměnen zpět za serii. Moto je jak nová a už se těším na letošní výlet k moři.

prizdisrac
prizdisrac napsal 08.01.17 v 21:34

Díky. Výfuk je už dole a na prodej, i když moc velký zájem nečekám :) Na moto je zpět série.

context
context napsal 08.01.17 v 21:22 10b.

Pekna xj6 jen ten vyfuk se mi nelibi, ale jinak super stroj preji hodne najetych km bez nehod a dlouhou sezonu

prizdisrac
prizdisrac napsal 03.09.16 v 21:06

Diky, mam ji teprv 3 dny a prave uvazuju, jestli tam dat standardni vyfuk, nebo nchat tenhle. Ta modra docela ladi se zbytkem a ma ok zvuk, ale je fakt, ze je vyraznej, a tedy trochu kontroverzni.

Pete23
Pete23 napsal 02.09.16 v 02:29 10b.

Pěkný bajk jen ten výfuk není moc pěkný...
Jinak super ovladatelná motorka vím o čem mluvím