Suzuki SV 650 (2006)

Vlastník Ernym
Vloženo 30.8.2016
Aktualizováno 23.5.2018

Naháč je prostě nestárnoucí klasika :)

Suzuki DL 650 V-Strom: vyšší cena
Suzuki GSF 650 Bandit: vyšší váha a 4 vál
BMW F 650 GS: vysoká cena

První dojmy - Po velmi velmi velmi dlouhé pauze (a předchozím ježdění na jawkách a čízách) moje první "velká" motorka. První dojem - strašně citlivý plyn, moc velký zátah a motorem to brzdí víc než moje ČZ oběma brzdama naráz.. Prvních pár set km jsem byl docela vybobkovanej a měl pocit že to vůbec nechce zatáčet.. na začátku jsem jezdil hlavně kratší trasy na Křivoklátsku kde není o zatáčky nouze..

Motorku bych doporučil pro - Pro mírné začátečníky a milovníky naháčů

Doplňky na motorce - Namontoval jsem vyšší plexi, ale oproti origo štítečku to stejně není příliš znát. Doplněny samozřejmě padáky.

Chtěl jsem motorku na kterou se dá přejít i s menšími zkušenosti a přitom se hned tak neomrzý - na druhou stranu jsem nechtěl hned nějakého litra. Rozmýšlel jsem mezi naháči a cenduri - nakonec rozhodli cenové možnosti, krásný rám na SV a fakt že je to "držák".

Po najetých pár tisících si myslím, že to nebyla špatná volba (možná až na to že 4vál je asi pro začátečníka o něco lepší). Brzdy jsou dostatečné, spotřeba přijatelná (a spolehlivost snad také. Spotřeba zatím kolem 5,2 l

Zda se dá na moto cestovat na delší trasy odzkouším pořádně až další sezónu, ale jako na každém naháči ani tady není téměř žádná ochrana před povětřím, takže to bude asi trochu horší. Zatím jsem nenajezdil víc než 200 km v kuse - což se ještě dá rozumně přetrpět. O úložném prostoru se nedá skoro ani mluvit - pod sedlo se vejde akorát lékarnička zámek a pár drobností, takže většinou stejně jezdím s malým tankvakem a spoň mám vše po ruce.