Suzuki DL 650 V-Strom (2007)

Vlastník Prosl
Vloženo 27.8.2016
Aktualizováno 30.8.2016

Univerzální a dostupné cestovní enduro, které nepodléhá zubu času a kde každá, byť kratší vyjížďka stojí za to

Kawasaki KLE 500: Ideální cestovní enduro jednoduché konstrukce, vhodné na všechny terény.
Suzuki GSF 650S Bandit: Motorka pro každý den, cestovní univerzál.
Suzuki DL 650 V-Strom: Výborná motorka svým charakterem i dostupnou cenou. Dvojnásobný alpský mistr. Důležitou roli hrála osobní zkušenost se švagrovým V-stromem.

První dojmy - Na svoji třídu konstrukcí větší motorka. Horší manévrovatelnost na místě. Po rozjezdu (už od rychlosti lidské chůze - výborná) s dobrou ergonomií za řídítky a příjemným (a nerušivým pro okolí) zvukem vidlicového dvouválce. Pohodlné cestovní enduro střední třídy s nízkou spotřebou a velkým dojezdem.

Motorku bych doporučil pro - Pro motorkáře pohodáře, kteří hledají spolehlivý stroj s optimálním výkonem (a kubaturou) a solidní akcelerací pro každodenní vyjížďky i dálkové trasy. Perfektní na zpevněné i nezpevněné cesty (užívám si okresky, polní nebo šotolinové cesty).

Doplňky na motorce - Od předchůdců: padací rám, vyhřívané rukojeti, hlavní stojan, zásuvka 12V, držák navigace, topcase Givi V47.
Doplněno o: pomocný deflektor plexi, boční odrazky, nerezový kryt motoru.

K motorkám jsem se vrátil po mnoha letech (z rodinných důvodů - dům, rodina). Poslední byla Jawa 350/640. V-stroma jsem koupil na podzim 2014, po loňské operaci páteře a neježdění si zase užívám
Během prvních kilometrů jsem měl respekt z velikosti motorky (mám 180 cm). A vlastně mám dodnes při manipulaci na místě. Při jízdě se snažím dopředu myslet, kam až vjedu a kde se mohu ještě otočit. Přece jenom je to dáno konstrukcí a vyšším těžištěm stroje. Jakmile se ale rozjedete, stroj se nechá krásně vést.
Jízda po okreskách a všelijakých vedlejších cestách je fantastická. A to i díky celkové ergonomii stroje a stavitelnému čelnímu štítu. Ten jsem ještě doplnil pomocným deflektorem (vlastní výroby dle švagrova vzoru). Po koupi jsem vyměnil původní kouřové plexi za čiré z důvodu lepší viditelnosti při nočních vyjížďkách. Také jsem namontoval nerezový kryt motoru (vlastní výroba dle švagrova návrhu) a přidal boční přední oranžové a zadní červené odrazky z důvodu vyšší pasivní bezpečnosti, kdyby jenom pro lepší pocit, že jsem na křižovatce v noci vidět. Odrazky jsem koupil na inzerát a držáky si vyrobil (původní plán byl - jenom přední).
Topcace Givi V47 jsem dostal jako nový s motorkou. Je bezvadný, používám ho ale jenom nárazově.
Co postrádám: ukazatel zařazeného převodového stupně a do budoucna plánuji nosič + boční kufry a při výměně pneumatik hrubší vzorek, nejspíše Mitas E08 nebo hrubší E07.

Poruchy: 2 drobné
- vadný spínač v rukojeti přední brzdy (brzdové světlo)
- nefunkční vyhřívání rukojetí (zkrat mikročipu z důvodu kondenzace vlhkosti v krabičce zařízení pod sedlem)

pepé.xjr
pepé.xjr napsal 03.09.16 v 20:50 10b.

Moc dobrá volba. Je to fakt povedená motorka.

findejs1310
findejs1310 napsal 03.09.16 v 19:55

Dobrej stroj
Srdcaři jsou všichni neboooj

Prosl
Prosl napsal 01.09.16 v 21:50

Díky moc za odezvu. Z vašich reakcí vidím, že V-strom je dobrá motorka. A majitelé V-stromů jsou srdcaři

valasek
valasek napsal 31.08.16 v 23:20 10b.

Manévry při nízké rychlosti vyřešíš mírným přidáním plynu a trochou cviku Stromek je skvělý ve všech možných parametrech, určitě nebudeš litovat i těžko hledat lepšího nástupce

Tomis68
Tomis68 napsal 31.08.16 v 12:55 10b.

Ahoj! Já mám stromka rok a něco a neměnil bych. Jsem stejně vysoký a všechno, co píšeš o manévrech při jízdě krokem, potvrzuji, ale už jsem si zvykl. Jinak skvělé moto po všech stránkách. Přeji pohodové ježdění!