MZ ETZ 251 (1989)

Vlastník Sylver
Vloženo 25.8.2016
Aktualizováno 25.8.2016

Po fichtlu a malé eMZetě přišla na řadu větší sestřička. Neuvěřitelné vibrace, modrý dým v zádech, ale na tu dobu ... byl jsem z ní v nebi.

Jawa 350/640: co je v domě, není pro mě

První dojmy - Kdo hledá najde, a já tehdá našel kousek v super stavu. Krásná stříbrná metalíza, vkusné černé polepy. V porovnání s MZ 150 byla o poznání těžší a chvíli mi trvalo, než jsem tomu přišel na chuť.

Motorku bych doporučil pro - Dneska už takový motorky vůbec nepotkávám, což mi přijde jako velká škoda. Kdybych ji ještě někde našel, koupil bych si ji jako vzpomínku.

Doplňky na motorce - Frajersky jsem si nechal navrtat přední kotouč, aby to vypadalo cool. Vyleštil střed kola. Stříknutý držák budíků. Zkrácený zadní blatník. Miniblinkry, samozřejmě bez homologace. Zvednutý výfuk. Imitace alarmu - skutečně blikalo, vypínač na tajném místě atd.

Je to už nějaký pátek, co jsem na ni jezdil, ale vzpomínky jsou jen pozitivní. Nebylo možný si na nastartovanou motorku položit helmu, rukavice .. silnými otřesy ze sebe všechno vždycky shodila. Naštěstí nikdy neshodila mě. S originál pastorkem (tuším 21 z) nechtěla táhnout na 5tku, až když jsem dal o zub menší, mělo to ty správný "koule". Max. rychlost kolem 130.
Docela jsem si ji hýčkal. Jezdil na srazy MZ fóra. Pak jsem ji prodal kamarádovi a ten s ní do týdne boural. Škoda :(

Jirka-Tajsn
Jirka-Tajsn napsal 01.03.23 v 22:41 10b.

hruso25
hruso25 napsal 25.08.16 v 21:37 10b.

Presne o takej snívam.Raz keď budem veľký, tak takú si zadovážim do zbierky.

Sylver
Sylver napsal 25.08.16 v 20:08

Přesně jak píšeš! Lituji, že jsem ji prodal

fatman
fatman napsal 25.08.16 v 20:05 10b.

Jo, jo...MZ, to bývala modla
Já měl "jen" 150, ale byla skvělá! Když mě kámoš v mých 16ti nechal 251ku odvézt do garáže, tak jsem myslel, že mi to utrhne ruce a byl v sedmém nebi !Krásné vzpomínky
Švára má "uloženou 251" a i když letos koupil V-Stroma, tak ji prodávat nehodlá .Prý k ní má citovou vazbu !Nedivím se
10bodú za kus mládí