Honda CB 500 (1998)

Vlastník DM3
Vloženo 23.8.2016
Aktualizováno 23.8.2016

Malý stroj s velkou a hravou duší. Kdo ji vlastní a nebo vlastnil ví o čem mluvím.Pro začátek své kariéry na moto je ta nejlepší věc co jsem mohl udělat 😉

Honda CB 600S Hornet: důvod neuveden

První dojmy - První dojmy byly super ale zkušenosti chyběli. Později se vše začalo pomalu měnit k lepšímu. A dnes jsem po každém ujetém kilometru spokojenější a z ruky bych ji nedal.

Motorku bych doporučil pro - Doporučuji všem co začínají a neví do čeho jít. Pro začátek super moto na vyjíždění, získání zkušeností a pro rozhodnutí co potom pořídit.

Doplňky na motorce - Mám na motu udělaný držák na kufr co mi dělal kamarad a povedl se mu dále laděný výfuk , který jsem koupil s motorkou a je to krásná hudba pro moje uši (také o mě ostatní řidiči vědí).

Tento stroj jsem si vybral z důvodu nezkušenosti a ceny motorky. Uvažoval jsem o silnější a větší(HONDA Hornet) ale po konzultaci s moto sousedy jsem si řekl jdu do CB 500. A opravdu nelituji.
Musim říct popravdě, že je to mazel. Moto se tváří jako hodný ale pokud se dostanete do vyšších otáčkách uz to takový mazel není ale stojí to za to. Na začátek své moto kariéry je to super stroj sice někdy musí člověk řádit jak o život (což pro začátečníka je jen dobře ať se snaží😉😃), protože je to řadový dvouválec, který nedá nic zadarmo. Musí také unat , že se krásně při jízdě v zatáčkách vede a sama napovídá.
Podvozek je tužší a pokud jdete přes hrbolatou cestu tak kdyby zadek mohl tak vás taky nakopne 😃😃😃.
Mám i vyzkoušené delší cesty se spolu jezdcem sice oba nejsme zrovna nejmenší i to bez problémů zvládá. Ale spíš se přikláním k jízdě v jednom s brašnami.
Spotřeba je nad míru uspokojivá. Zhruba do 5L na 100km a to se neohlížím.
CB 500 se nejlépe cítí na pěkné silnici bez velkých výmolů a záplat ale ty se dají vydržet a také hlavně je potřeba zpomalit 😉😃.
Ve městě je s ní taky zábava, protože je lehká snadno ovladatelná😉 .
Mám i zkušenosti z delších tras a na to, že měřím 186 cm vcelku hodnotím kladně (jen to chce víc zastávek a lidé menšího vzrůstu se budou cítit jak ryba ve vodě). Není to jen motorka do práce a okolo komínů ale dá se sní vyrazit i dál😉😉😉.

Marty68
Marty68 napsal 21.01.21 v 11:03 10b.

parádní popis. Hodně šťastných km!

Myschan
Myschan napsal 28.08.16 v 16:08 10b.

Hodně šťastných kilometrů