Čína Ostatní (2015)

Vlastník Drapák_Max
Vloženo 22.8.2016
Aktualizováno 30.1.2022

Moje první opravdová motorka.. se spalovacím motorem

Minibike čínské výroby, věřím, že k naučení základů postačí.

První dojmy - zatím jsem na minibiku moc nenajel, takže dojmy mám spíše vizuální a ty jsou skvělé.

Prakticky hned při kompletaci jsme s tátou zjistili, že je mírně zvlněná rozeta. Proto nebylo možné rovnoměrně napnout řetěz do požadovaného průvěsu. Přesto jsme to vyzkoušeli, ale bez úspěchu. Bylo potřeba objednat novou rozetu, kteropu nám prodejce bez potíží vyměnil.
Od té doby jsem se však bohužel na minibike znova nedostal.. Doženu to po prázdninách.

stevan
stevan napsal 22.08.16 v 21:36 10b.

Tak kolego at ti to jezdí

changes1
changes1 napsal 22.08.16 v 17:34 10b.

Měli jsme doma taky takového a musím ti říct že si moc nezajezdíš. Investoval jsem do toho krámu mnoho dnů práce a tolik peněz že bych za to koupil další dva stejné minibiky, pokud vycházím z toho že cena je kolem 3000 Kč. Ale ten můj byl nakonec perfektní. Kdybych ti měl psát co všechno jsem na tom udělal tak by to vydalo na hodně dlouhý seznam. No nakonec jsem ho prodal za 3000 protože děcka na tom nechtěly stejně jezdit (co já bych za to jako kluk dal). A ještě jsem k tomu dal hromadu dílů. No hlavně ti přeji extra pevné nervy (budeš je potřebovat) a ať se ti daří!
Ps. Nová rozeta ti možná nepomůže, řešil jsem to taky. Na kole jsou tři díry na šrouby na rozetu a ty nejsou pravděpodobně vystředěné přesně uprostřed kola. Proto ti háže rozeta. Aspoň tak jsem to měl já. Kamarádi to řešili tak že nechali u soustružníka odstranit část kola s těmi dírami a navařit tam nový kus materiálu a do něj přesně vyvrtat nové díry a vyrobit závity. Já jsem koupil nová kola Blata, která se mi podařilo koupit ve slevě tuším za 500 Kč za kus. A když už to rozděláš, tak tam dej nová ložiska. Ty se určitě vysypou. Kdybys něco potřeboval, napiš SZ.

Zazi
Zazi napsal 22.08.16 v 12:55 9b.

Když je člověku 11 roků, tak myslím, že za základy lze považovat prakticky cokoliv, co nezná z jízdního kola: prací s plynem počínaje, přes zatáčení v náklonech, až po získávání správných návyků práce s přední brzdou.

Babicka33
Babicka33 napsal 22.08.16 v 11:48 10b.

na naučení základů startování motorové pily

seikos
seikos napsal 22.08.16 v 10:30 2b.

naučení základů čeho? Opravování možná ano. Jízdy určitě ne