BMW R 1100 RT (1999)

Vlastník Hokky
Vloženo 19.8.2016
Aktualizováno 8.4.2019

První opravdu velká motorka, moc mě baví a naučila mě neparkovat z kopce proti zdi

BMW R 1150 RT: Nebyla zajímavá k mání
BMW R 1200 GS: Nakonec jsem zjistil, že enduro už nechci

První dojmy - Zátah motoru výborný, moc mě baví. Pohodlí při jízdách je super, jezdím skoro denně 100km, takže důležitá vlastnost. Výbava motorky je parádní a ještě to dotůníme:-)

Motorku bych doporučil pro - Pro cestovatele

Doplňky na motorce - Rádio s MP3 (SD a USB)
Vyhřívané rukojeti
Elektrické plexi
ABS
3x Kufry - boční originál a top neoriginál pro dvě helmy do origo se vejde jen jedna
Daylight
Mlhovky
2x USB zásuvka
1x 12V BMW zásuvka
Teploměr
Voltmetr

Chtěl jsem cesťáka, tak ho mám.
Vozí mě pořád aniž by mě někde nechal, takže spokojenost. Jen minulý rok po výměně olejů, filtrů, svíček a pneu mě po kontrolní jízdě okolo komína zdech motor u baráku a už nenaskočil. Po obvolání všech servisů v okolí jsem si sám diagnostikoval závadu, koupil nové snímače na kliku a zas to frčelo.
Takže jedinné závady na motorce bylo zmíněné zapalování a oprava kapotáže po té co mi při výměně předního kola spadla ze stojánku a "klekla" na kapotáž Vše opraveno nastříkáno a celou sezónu (cca12000km) OK
Postupně co na něm jezdím jsem doplnil dennní svícení, dal bílé blinkry a do nich obrysovky, místo BMW zásuvky je dvojité USB a přídavná světla (mlhovky) pro jízdu na jaře a na podzim. Neoriginální rádio jsem "skamarádil" s originálním ovládáním na řidítkách.
Nejlepší zážitek mám z roku 2017 kdy začalo pršet tak, že na motorce na které běžne nezmoknete, jsem byl durch za minutu a dokonce jsem projížděl "rybníkem" na silnici až mi šla voda na štít. Doma už nepršelo, tak jsem to omyl na čisto a věděl, že ta motorka je fakt nezmar. Prostě jede furt.
Ale poslední sezónu pociťuji, že je čas přejít na klidnější řadový motor a tak koukám po jiném BMW.
Jinak super stroj, do kufrů se s manželkou v pohodě zbalíme a nechaje děti doma hůrá na výlet.