Motoscoot Jawa Betka (2016)

Vlastník lzet
Vloženo 17.8.2016
Aktualizováno 29.7.2019

Láska na první pohled. Jak je možné že jsem 61 let mohl být bez motorky :)

Motorka koupena od FIRMA:Motoscoot (Opava-Město)

První dojmy - Mno zjistil jsem po třech dnech ježdění, že na motorce rychlost 45km/h není tak závratná jako na kole. Už se těším až budu moci po záběhu malinko zvýšit rychlost. Je dříve slyšet než vidět, ale to je asi u tohoto přibližovadla normální.

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny kdo si chce oblíbit nákupy do vesnické sámošky vzdálené 500m jako to mám já. Dokonce mi ani nevadí v neděli "odběhnout" do čínské sámošky ve vedlejší vesnici vzdálené cca 5 km od naší chaloupky.

Doplňky na motorce - Poohlížím se po nejvhodnější výstroji . koš, postranní vaky. Zatím je používaná na krátké zajížděcí výlety - nákupy, takže jsem na ní připevnil koš z kola. Chtělo by to nějaký sofistikovanější více pravdomluvný tachometr (z kola, nebo GPS).

Tak, nainstaloval jsem postranní brašny, košík nahoru a držák na navigaci. Jako navigaci použijí 7mi palcový starší Galaxy TAB. Potřebuji však pro něj nabíjecí 12V zásuvku

Našel si mně inzerát ze Slevomatu. Rozhodnutí bylo dílem cca 90-ti minut. Od pohledu se mi hned líbila. Nádherně štíhlá, chromované blatníky, otáčkoměr oddělený od tachometru , 12V s elektrickým startérem. Vím, že je to Čína ,ale nekupte to za tu cenu. První cestu cca 440km (Motoscoot Opava - Olešná u Hořovic) se mnou absolvovala na vozíku

Už si tykáme

Spřátelili jsme se během prvních tří dnů ježdění. Zatím se ale stále seznamujeme, zvykám si na různé zvuky a snažím se poslouchat a Betce ,jak jí říkám, porozumět..
Je jasné že šrouby se musí dotahovat. Při první delší jízdě (15km) mi s rachotem upadla špatně připevněná SPZ. Ve vyšších otáčkách (již červené pole otáčkoměru) má příjemnější zvuk a snad i lépe táhne. Uvidí se. Najel jsem už 106 km. Průběžně určitě podám další zprávy.

Mám už najeto 200 km. Ještě 300 a jdu si to zrychlit.
Dnes jsem jel nakoupit do Hořovic a míjel jsem radar. Ukázalo to skoro stejně co jsem měl na tachometru. Tak to ještě ověřím pomocí navigace. Do kopců je to ještě líné..

lzet napsal 24.04.21 v 22:04

Tak se ozývám po dvou letech.
Já i Betka jsme jeste v provozu, ale moc toho už spolu nenajezdime.
Myslel jsem si, že v důchodu budu mít více času, ale mýlil jsem se.
Asi by potřebovala mladšího majitele. Na technickou musíme až za rok, tak uvidíme jak projdeme.

lzet napsal 29.07.19 v 15:31

Po třech letech,
je pořád v dobré kondici, je pravda že na ní jezdím pouze na nákupy do COOP-u na chalupě, ale i tak. Šetřím baterku, kterou jsem musel po třech letech ubytování v dřevěné kůlně vyměnit a tak startuji buď nožně anebo s rozběhem .
Ztratil jsem krytku podložky RZ (SPZ) a tak musím koupit novou podložku anebo zkusit vytisknout krytku.
Koukám, že tady těch příspěvků je minimum, asi Bětkáři vyhynuli po meči.

pajapaja
pajapaja napsal 09.09.16 v 19:58

nikdy není pozdě-Jak říká jeden známej,život začíná, když děcka odejdou z baráku a chcípne pes.
Do začátku dobrý a dá se slušně tunit za levný peníz-už 72ccm je proti 50 znát
Tak ať dobře slouží a dělá radost
jo a není malých strojů-je jen malých cílů

lzet napsal 03.09.16 v 21:24

Díky za přání, dělám vše co je v mých silách. :)

Mataludo
Mataludo napsal 02.09.16 v 15:33 10b.

Super! Ať to jezdí - a ono to jezdit bude, motor je nesmrtelný a dráty v kolech tady neprasknou