BMW R 1200 RS (2016)

Vlastník dobi.z
Vloženo 10.8.2016
Aktualizováno 11.9.2016

Po ročním rozhodování a procházení motosalonů a netu splněný sen.

Motorka koupena od FIRMA:Stratos Auto (Praha 9-Prosek)

BMW S 1000 XR: Na doporučení prodejce a po zkušebních jízdách mi více vyhovovalo RS.

První dojmy - Výborně ovladatelná a vybavená.

Motorku bych doporučil pro - Tomu kdo chce pohodlně cestovat a občas se i svižněji svést .

Doplňky na motorce - Originální ochranné nerez plechy krytu hlavy válců, slidery přední vidlice a kardanu, zadní blatník PUIG, pružky na kola, GIVI plotna s kufrem, navigace BMW Navigator V.

Po přesednutí ze čtyřválcové Hondy CB 1000R na předváděcí BMW v první chvíli nepříjemný pocit z vibrací a hluku z boxer motoru. To ale brzy přebili jízdní vlastnosti a maximální výbava. Pro mě velká zábava je rychlořazení Gear Shift Assist Pro. Po první prohlídce na najetí 2500 km zatím velká spokojenost, bez žádného problému. Velmi mě překvapila spotřeba, klidná jízda dle předpisů 4,7 l/100, svižná zatím maximálně do 5,2 l/100. Při mé výšce 189cm trochu fouká do výšky helmy, což budu řešit nejspíše deflektorem.

Jirka009
Jirka009 napsal 09.08.19 v 10:21 10b.

Podle mě asi nejlepší barevná kombinace. Moc pěkné.

dobi.z
dobi.z napsal 10.09.16 v 16:23

Na přední ose a kardanu od RUTANa a na víkách hlav origo BMW. Jestli budeš objednávat ty od RUTAN tak hlavně vyber jiný šroubky než černý, jsou neupravený a reznou. Po dešti nebo mytí jsou kompletně i s tou hliníkovou korunkou hnědý od rzi.

autopuzzle
autopuzzle napsal 06.09.16 v 18:08 10b.

Odkud jsou ty padací protektory? Taky bych si je raději pořídil. Jinak mooooc pěkná.

dobi.z
dobi.z napsal 19.08.16 v 08:25

mike_fish - plexi mám přišroubováno ve vyšší pozici. Zkusím ho přehodit dolů, jestli se něco změní. Díky za tip.

mike_fish
mike_fish napsal 18.08.16 v 20:49 10b.

Krásná mašina. Takovou bych chtěl. V jaké pozici mas plexi? Paradoxně pomohlo přesroubování do spodní pozice.