Honda XL 125V Varadero (2010)

Vlastník Ala98
Vloženo 2.8.2016
Aktualizováno 2.8.2016

Po motorce jsem koukal již delší dobu. Jelikož rád na motorce cestuji, tak Varadero bylo v 125 kubatůře jasná volba.

Yamaha YZF-R125: Chtěl jsem na motorce cestovat, tudíž jsem musel odolat krásné R125 a sáhnout po Varanovi

První dojmy - První dojmy byly super, hned jak jsem ji viděl tak jsem si říkal, že ji musím mít, oproti mému starému CBF 125 velká změna jak vzhledově, tak motorově, prostě jiná liga. Dvouválec, chlazení kapalinou ... prostě stroj trochu na vyšší noze :) No nic teď čistě k motorce. Jedná se tedy o vodou chlazený dvouvál. Bohužel, ač dvouválec samozřejmě na motorce preferuji, tak u Varana jsem byl zpočátku trochu zklamaný. Oproti starému CBF má totiž díky dvouválci celkem slabou akceleraci. Nicméně síla se poté rozloží ve vyšších rychlostech, kde na rovince celkem hezky tahá až do 90-100km/h, což byla u CBF maximálka :) Tady na Varanovi po rovince jedu krásných 110 aniž bych musel jet na plný knedlík a z kopečka bez problému vytáhnu 125km/h, což je na 125ccm slušné. Co musím velmi vyzdvihnout je pohodlí jak jezdce, tak spolujezdce. Jelikož s přítelkyní jezdíme často dlouhé trasy v řádech stovek km, tak jsme si Varana za pohodlí velmi vychvalovali. Může na to mít vliv gelové sedlo, které na motorce mám, ale jde spíše o posed, který je skvělý. Co se týče ovladatelnosti, nelze říci nic jiného než paráda - v zatáčkách drží stopu, prostě super pocit, že máte motocykl plně pod kontrolou. Pneu jsem bral od značky Pirelli.

Motorku bych doporučil pro - Pro mladé jezdce, kteří ale mají s motorkami již nějakou zkušenost. Pro úplně začátečníky by mohla být těžká.

Doplňky na motorce - Kufr Kappa K 26 N, Laděný výfuk Devil, gelové sedlo, kryt motoru

Co se týče motoru tak jak jsem psal ... není to žádná střela, ale hezky rozložená síla v dvouválci, která se projeví až při vyšších otáčkách a rychlostech.
Brzdy jsou v pohodě, přední jsou dobré, zadní trochu pokulhávají, ale pří správném brždění 70% předek, 30% zadek naprosto dostačující.
Podvozek super, hodně toho snese a eliminuje nárazy.
Ovladatelnost je boží, jak jsem psal, v zatáčkách drží stopu a na každém povrchu je ''jistá''
Spolujezdkyně se měla jako v bavlnce, moc si Varana vychvalovala. Oproti CBF obrovský rozdíl.
Malý úložní prostor se nachází pod sedlem, tam se ale vejdou tam lékárnička, vesta a pojistky :D, každopádně vzadu je udělaný držák na kufr, tudíž kufrem se vše vyřeší. Já sám vozil malý kufr od značky Kappa.
Spotřeba je 4-6l/100km, podle stylu jízdy :)
Jedná se o všestranou motorku, se kterou mužete kamkoliv, nejraději to má na silnici, ale sám jsem ji občas prohnal polem :D
Cestování je na motorce skvělé, procestoval jsem na ní Slovensko a Polsko bez jediného problému.

Bohužel mi už táhne na 18 a touha po něčem silnějším je silná, tudíž na ní budu drandit tak do půlky září a pak půjde se slzou v oku do světa :)

speroure
speroure napsal 09.08.16 v 22:50 10b.

S poslední větou plně souhlasím Jinak Varaderko, TOP dváca!

greydog
greydog napsal 02.08.16 v 19:59 10b.

Ala98
Ala98 napsal 02.08.16 v 17:28