Honda XL 650V Transalp (2002)

Vlastník Nadras
Vloženo 2.8.2016
Aktualizováno 2.12.2016

Fakt netuším jak výstižně popsat lehce obstarožního modrého Transalpa z roku 2002, dovezeného z Itálie, domestikovaného v Čechách od roku 2005 a sedlaného 4mi předchůdci.

BMW R 1150 GS: Trochu jsem se bál ceny servisu (kdyby na něj došlo;)
Yamaha TDM 900: Jsem začátečník - moc silná a negativní doporučení kamarádů.
Suzuki DL 650 V-Strom: Designově mi nesedí.

První dojmy - První zkušenost bez papírů na polních cestách okolo Labe byla "jejda, je to nebezpečný, dávej bacha". Pak jsem jezdil v autoškole Kawasaki ER 6 N a říkal jsem si, ku.va to je malý a uškubaný, takže další cesta na Transalpu byla pohádka a tak to je v podstatě doteď. Motorka je příjemná a ovladatelnost mi vyhovuje. Nic jinýho jsem ale nevyzkoušel, takže vím prd. Negativa je menší výkon, když potřebuje člověk zrychlit, nebo jede ve skupině se silnějšími stroji a vyrušení zadního tlumiče, když bych chtěl jet okufrovaný a ve dvou. Ale je fakt, že sám vydám za dva:)

Motorku bych doporučil pro - Pro toho kdo nikam nespěchá a chce si pohodlně pocestovat a mít možnost sjet ze silnice na polňačku.

Doplňky na motorce - Padáky GIVI, nosiče bočních kufrů GIVI a horní plotna SW-Motech oboje pro Monokey, vyhřívané gripy Oxford, vyšší (ale přesto stále nízké) plexi s deflektorem.

Jsem starý mladý motorkář a ve 46ti letech jsem si dělal řidičák a kupoval moto aniž bych na tom kdykoli seděl.

Nemám příliš co porovnávat, ale kupoval jsem hlavně na cestování a rozježdění a myslím, že to splnilo svůj účel.

Nejsem zrovna malej a lehkej a když to okufruju, je zatížení motorky skoro na hranici a spolujezdce bych už asi nevzal. Ať se spolujezdcem, nebo s kufry občas v křižovatce s hrbem škrtnu stojanem o asfalt.

Ovladatelnost mi vyhovuje, nad 100km/h už je to ale líný a předjíždění je tak o něco napínavější.

Nadras
Nadras napsal 03.12.16 v 15:16

Nevím co se přihodilo, že mi sem vlítly 3 komentáře, ale Alpíka jsem v pátek prodal a vyměnil za litrovýho Stromka. Na vině byli motoparťáci na silnějších strojích, za kterýma jsem trochu ztrácel dech. Alpík odvedl svou práci, pomohl mi se rozjezdit a nyní se stěhuje s novou štastnou majitelkou na Hanou.

Máťa123
Máťa123 napsal 03.12.16 v 09:06 10b.

DajaV
DajaV napsal 03.12.16 v 08:51 10b.

Je hezkej. Za kufry a za odvahu !

spike-cz
spike-cz napsal 03.12.16 v 04:01 10b.

Gratuluju. Alp je téměř nezničitelnej dělník. Ať slouží.

greydog
greydog napsal 02.08.16 v 20:01 10b.