Suzuki GS 500E (2002)

Vlastník Nexartesus
Vloženo 1.8.2016
Aktualizováno 24.9.2018

První mašina po autoškole, zatím mi přijde silná, ale je mi jasné, že to časem přejde.

Motorka koupena od BusterJoe (Havířov (Město)) - Dlouhé jednání kvůli, jeho časové vytíženosti.

Honda CBR 125R: Při řidičáku A2 jsem se rozhodl, že budu mířit k hranicím mojeho řidičáku.

První dojmy - Neopečovávaná motorka, která je ale z řady GS a to z ní dělá nesmrtelný stroj. Nízký poset mi umožňuje pohodlně dosáhnout na zem s mými 170cm.

Motorku bych doporučil pro - Majitelé A2 řidičíku, lidi co chcou klidnou motorku, seznámení s motorkama

Doplňky na motorce - CNC páčky
Puig větrný štít

Ihned po koupi vyhledávám první servis, který mi seřídí karburátory a celkově omrkne mašinu.

Motorku předchozí majitelce ukradli, strhali VINka a přestříkali, ale za pár dní s ní projeli na červenou a byli dopadeni. Motorka dána do původního stavu, ale SUZUKI nové VINka nemůže dát a proto poslali pouze náhradní nálepky, místo plechového štítku.

Motorka po servisu: (soukromník z Paskova, který se tvářil znale)
Udělané karburátory, ventily, nový primární řetěz, oba filtry a olej.
Už jen si pohrát s volnoběhem, až na to budu mít více času. Startuji vždy se sítičem a 30s nechám zahřát, má malé problémy se startem v studeném počasí cca (10°C) tlačítko startu je potřeba přidržet trošku déle, nevím jestli to nemůže být směsí, ale zatím OK.

Po 500km:
Zatím jsme toho spolu moc nenalítali, většinou jen kratší cesty z kterých si tolik neužiju, protože sotva se to pořádě ohřeje tak už končím.
Dnes jsem musel jet po dešti na brigádu na moto a málem přišel prví dršťkopád.
Při výjezdu ze zahrady, kde byla vysoká mokrá tráva mi při otáčení v rychlosti 5km/h ujelo zadní kolo, ale naštěstí jsem to ustál. No ikdyby tak bylo mokro a motorka by se jen zaryla do hlíny a nic by se nestalo. Ještě nemám cit pro jízdu v ruce, tak ji občas trápím nízkýma otáčkama a pak mi nechce táhnout na 1 do prudkého kopce, když se snažím ho vyjet rychlostí 4km/h. Ale to se vše časem dostaví, jen jezdit, jezdit a jezdit.

Po 2000km:
Tak přišlo první zazimování v roce 2016 a já musím řešit problém se startováním. Prostě to nejede ! Když už ji nahodím tak otáčky vyletí a pak chcípne. Baterkou to není napětí i proud je dostatečný. Po konzultaci s někým zkušeným jsem přišel na to, že motorka má špatně seřízené karburátoru, nebo saje falešný vzduch. Moc si s tím nevím rady tak to posílám do KSK motoservisu v Rožnově. Pánové s velmi profesionálním přístupem se mi vrhli na mašinu a průběžně mě informují o stavu.
Zjištuju, kde nastal kámen úrazu a proč je zapotřebí znova seřídit karburátory. Onen soukromník z Paskova to udělal celé špatně, volnoběžná tryska úplně nefukční. Vše jde přes hlavní. Směs údajně ještě horší. A po oznámení chlapům z KSK, jak se onen pán jmenoval se jen začínají usmívat a říkají, že je to známá firma... Tak jsem jako mladý, blbý a důvěřující naletěl. Tak pro info se mě ptají co vše mi opravoval, nebo měnil. Pro zhoršení nálady mi oznamují, že primární řetěz je pořád původní a těsnění u víka ventilů je nasazené špatně.

V zimě:
přezuto na nové pneumatiky Pirelli deamon sport. (předek i zadek)
nová řetězová sada DID
seřízené karburátory
nové brzdové destičky na předním kole
nové CNC modré páčky
motorka dostává nový lak na nádrž, podsedlovku (aplikováno v domácím prostředí)
nové zrcátka
puig větrný štít
nalepeny reflexní proužky na ráfky

Jaro 2017:
Tak jsme zahájili druhou motosezónu a zatím nám to jezdí skvěle. Startuje na první dotek startéru při jakémkoliv počasí, nové gumy drží pěkně a já se můžu jen vozit a lít benzín.

Léto 2018
Dlouho jsem tu už nic nenapsal... Důvod je především ten, že jsem skoro vůbec nejezdil. Za Loňské léto a letošní jaro jsem nalítal asi jen 1000 km. Přesto jsem před zimou vyměnil olej, filtr, dal nové svíčky a vrátil na motorku originální zrcátka (je v nich vidět mnohem lépe). GSko půjde z domu vzhledem k tomu, že dělám papíry na A a nejspíše koupím Horneta.

30.7.2018
Tak a motorka už je u nového majitele, posunula se pouze o pár kilometrů, takže předpokládám, že ji budu stále vídat. Teď padlo konečné rozhodnutí na Hondu CBR 600 F4i, takže pokukuju po nejlepším modelu co se dá za v mém rozpočtu sehnat.

Motorka prodána v létě novému majiteli, který udělal řidičák A2. Doufám, že ho bude těšit minimálně stejně jako mě !
A já si nakonec koupil Suzuki SV 650N