Moto Guzzi V9 Roamer (2016)

Vlastník Wallaby
Vloženo 26.7.2016
Aktualizováno 11.3.2018

nalítáno 10 000 km

Vloženo: 14.05.2017, Uskutečněno: 14.05.2017, Zhlédnuto: 32x

8.5.2017 nalítáno 10k, mašina funguje perfektně
takže na displeji se rozsvítil klasickej klíček na servis, já už připravenou taky novou zadní gumu, přední má ještě 2mm, ta zadní už nemá vzorek (možná chtěla vyměnit při 8.5k km, ale z boku vypadala dobře)
Takže malé zhodnocení:
jezdím svižně takže tu spotřebu jen pro zajímavost
spotřeba od 3.8l do 4.3l (obvykle 4.2l - do 115 a průměr je 63km/h za nádrž), 3.8 je většinou na vyjížďkách naproti tomu dlouhodobě 130km/h na dálnici je 4.9l, ale Roamer V9 je spíš do zatáček a do těch 120 - nemám plégo protože tak pro mně líp vypadá ; možná by těch 130 bylo i cestovních, protože jsem si nastavil počítač na "zablikání" když dosáhnu max. kW motoru a zůstane svítit 100otáček pod max. otáčkama motoru. Zatím zablikal jen dvakrát při drsnějším předjíždění, jinak nebliká ani ve 150km/h
brzdy a ABS bez připomínek, možná jen něco na zamyšlení - sjížděl jsem polňačkou z prudkýho kopce, krokem, byl jsem zvyklej zadek zablokovat a klouzat, a předkem jen dobžďovat - tohle s ABS nejde, předkem se musí víc až do zásahu ABS - sice to brzdí, ale pocitově mi to moc nevyhovuje
ještě zmíním kontrolu trakce, vypnuto,1 a 2 - cca 7k km jsem to neřešil a jezdil na 2režim, pak jsem se na jednom srázku na hřišti nerozjel, takže znovu nastartovat, 10sekund mačkat čudlík až se rozsvítí kontrolka vypnutá, a rozjet se. Pak jsem začal jezdit na 1 a neřešil, až jednou mírná pravotočivá přede mnou kamion a volná suchá silnice - podřadím lehce to poklopím dost přidám a v půlce kamionu mi začal silně "plavat" zadek,blikala kontrola trakce, taky jsem jednou jel na mokru tak jsem zapnul stupeň 2 na větší křižovatce jsem z trojky na čtyřku na půl kotle - a dusí se mi lehce motor, áha - bliká kontrolka ale mašina drží stopu, když to shrnu - kontrola trakce je dobrá pro začátek a když se "naučíte" novou mašinu s kontrolou trakce, tak nesedejte na jinou a nebo dokonce na mašinu bez kontroly trakce, moje kontrola trakce mně už několikrát pomohla, a vím co na který stupeň dělá s motorkou, ale vypnout si jí troufnu jen na mokré louce a zapínám jí ještě před tím než vjedu s kolama od trávy na asfalt
jedna kacířská nakonec, stačí mi 850cm ? možná by těch 1400cm byl větší kopanec

• nalítáno 6000 km

už brousim hlásiče, spotřeba vzrostla, protože za to víc tahám - návrat ze srazu z Humpolce byl za 4.4 l , nastavil jsem si počítač na max. otáčky a hezky to zabliká když se blížím ;) čím víc mám V9 v ruce, tím víc klop

Typ: Reportáž
    Vloženo: 03.10.2016
    Uskutečněno: 28.09.2016
  • Jak jsem honil balony a Žižka ho mněl obrovskej.

Jedno poobědní odpoledne, kdy odpočívám a trávím obídek, tak drahá polovička zas něco chce. Jasně že ne to co bych chtěl já, ale zas něco o válení se na gauči a prej auto špinavý a tak něco. Ha tentokrát podcenila mo

Vloženo: 07.09.2016
    Uskutečněno: 27.08.2016