Jawa 250/623 Bizon (1971)

Vlastník zgerb-cz
Vloženo 25.7.2016
Aktualizováno 25.7.2016

Bizon je tak ošklivá motorka až si ji musíte zamilovat

První dojmy - Tento stroj překvapí velmi svižným motorem. Ovládání je tak trochu o zvyku a to chvilku zabere, ale jinak moc zábavná mašina. Posez i těžiště je dost nahoře a v zatáčkách je to tak nějak nepřirozené, ale jak říkám, jde o zvyk.

Motorku bych doporučil pro - Tenhle stroj vyžaduje trochu více citu a zkušeností. Celkem to i jede a motor musí být neustále ve vyšších otáčkách. Ztráta výkonu v zatáčkách a při výjezdu je citelná a nepříjemná, ale je to jen o zvyku. Je to zábavná motorka na volné chvíle.

Doplňky na motorce - Dal jsem tam VAPE jen tak pro jistotu, origo zapalování mám stále uložené.
jinak vše jak jsem koupil.

BIZON je celkem výstižné pojmenování pro tento stroj. Továrně je to 250/623 ale na první pohled musí být všem jasno proč zrovna " BIZON" :) opravdu to tak nějak vypadá. Tahle motorka mi vždy přišla zajímavá, ale že bych po ni nějak zvláštně toužil to ne. Navíc nemá moc dobrou pověst. Spoustu lidí vypráví příhody jak z toho padali a jak se na tom divně jezdí.
Jednou takhle v zimě natrefím na starý inzerát prodám bizona, tak jsem tam zavolal.
Překvapil mě nepříjemný hlas rozespalého chlapíka se slovy že je to starý inzerát a že to vlastně nechce prodat.. Po menší odmlce povídá" jestli to chceš, tak si pro to přijeď". cena více než lidová a tak sedám a okamžitě vyrážím.

Trochu jsem to vyčistil a první jízda byla celkem příjemná. Motor se musí více točit, posez je o zvyku a dostaly mne řidítka s nastavením výšky. na rok 1971 má tenhle stroj mnoho progresivních prvků. Celkem to i brzdí a neztratí se ani v dnešním provozu.

chlup2
chlup2 napsal 09.08.16 v 10:19

JJ, je pěknej. Taky se mi celý léta tak hrozně nelíbil, až jsem si ho musel pořídit. Luxoval jsem inzerce až se zadařilo, mám 350 oilmastera, sice trochu pobastlenýho, ale díly už jsem posháněl, tak jen si najít čas. Vlastně jsem na něm ještě ani nejel, nejde nakopnout, pouze roztlačit.. Tvá recenze mne postrkuje ho dát do kupy. Pořád nevím, jestli jít do té původní taky hnusné žluté, ale asi to k němu patří a má to i v TP.
Ten tvůj je fakt slušnej na tom bych vyměnil jen ty kolena

pp377
pp377 napsal 01.08.16 v 19:55 10b.

Super. Mám akorát jednoho 350 Bizona v péči. Jsem moc zvědavý jak jezdí. Díky za recenzi. Za mě 10 bodiku!

maovec
maovec napsal 01.08.16 v 13:30 10b.

Měl jsem Bizona 350 ccm a ve svých 18 ti letech to byla spolu s Californiou na našich cestách absolutní špica !

findejs1310
findejs1310 napsal 01.08.16 v 12:23

Neznám ...ale zajímavé
Mám mezery ve vzdělání

Kubeja
Kubeja napsal 29.07.16 v 10:40 10b.

Bizon ma koule a charakter. Kdysi (2008) jsem svyho bizona s doklady prodal. Potom jsem si to vycital, proto jsem si koupil postupne dva