Aprilia Atlantic 500 Sprint (2005)

Vlastník Raptor71
Vloženo 24.7.2016
Aktualizováno 24.4.2018

Atlanik druhý, jen jiná barva, trochu dodřenej

Motorka koupena od Adamek17 (Kuřim)

První dojmy - No jak už jsem psal o prvním... tak nevím co bych dodal. Protože mě ten první dá se říct v ničem nezklamal (prodal jsem ho jen z opět finančních důvodů), a i když jsem se díval po jiných značkách a modelech, nic mě prostě víc neoslovilo.

Tak proč, to už jsem minule, tak teď něco z praxe. Moc se mě ze začátku nezdála spotřeba, vycházela mě cca 5- 5,5 litru, což se mi zdálo dost, vzhledem k tomu, že tady se psalo o cca 3,9. Říkal jsem si, jezdím krátký trasy (do práce) a asi jako pra.., přiznávám, že pod 100 se mi to moc nelíbí . Ale po výměně teplotního čidla (neukazoval teploměr), řemenu a válečků variátoru najednou su na spotřebě pod 4 na delší trasy a cca 4,2 do práce. Tak nevím co na to mělo víc vliv, ale dobrý. Jinak hned po koupi jsem nechal dělat rozvody (to se vyplatí - viz. zkušenost s Piaggem). A taky výměna předního kotouče. Díval jsem se teď, kolik to mělo když jsem ho kupoval a s údivem jsem zjistil, že už jsem na něm nalítal přes 12 tis. km. A doufám, že ještě aspoň jednou tolik. Nakonec se taky se musím pochlubit, že už jsem se s ním vyválel... moje blbost, dobržďovat při přejíždění na mokrejch kolejích ale píšu to hlavně proto, abych opět mohl pochválit ty špagetožrouty taliánský, že to Atlanitc ustál jen se škrábanci. Prostě si krásně lehnul na více styčných bodů a nic se nerozbilo.