Honda PCX 125 (2016)

Vlastník Lubinkoo
Vloženo 24.7.2016
Aktualizováno 28.7.2016

Pekne spracovaný skúter, dostatok miesta na nohy, pohodlne sa zvezú na dlhšiu trasu aj dvaja.

Motorka koupena od Ph Konzulta Trenčín

Honda Forza 125: Vyššia cena, rozmerovo mi nezapadala do mojej malej garáže
Kymco Grand Dink 125: Sice tiez patri pod hondu, ale Honda je Honda :)

První dojmy - PCX-ko je môj prvý jednostopák, s ktorým môžem legálne na cestu. Po doterajších pinckoch, mustangoch a simsonovi, ktoré som mal bez papierov je super ísť na skútri aj do práce, len tak na výlet a pod. Hneď ako som vyrazil z predajne, milo ma prekvapil výkon. Je to sice necelých 9 kw, ale v križovatkách je svižná, a ľahko sa ovláda. Po 150 kilometroch cesty domov som si na ňu celkom dobre zvykol.

Motorku bych doporučil pro - Pre vsetkych, ktory nemaju papiere na velku, je tento skutrik fajn nahrada. Nieje to nejaky slimak ktory ide po krajnici a predbiehaju ho vsetci vratane autobusov.

Doplňky na motorce - 29l kufor givi
Objednal som aj tu tasku na tunel, este nedorazila :/

Momentálne máme za sebou 600 kilometrov, blíži sa prvá prehliadka (1000km). Trochu ma zarazilo, ze dalsie prehliadky su pravidelne po 6000km. Od Hondy som cakal dlhsi interval. Zrejme si tym kompenzuju cenu (2500€). Bezne zrucny clovek si olej a naplne vymeni v pohode sam, a zda sa mi zbytocne tak casto kontrolovat ventily. Ale biznis je biznis, a zaruku riskovat nebudem... Uz ked som to kupil nove, tak aspon pocas zaruky si tie servisky necham urobit. Cert nikdy nespi, a budem mat lepsi pocit :)
Páči sa mi tichý chod motora a aj na start - stop som si zvykol. Uz to ani nevypínam. Sice mi nejak unika vyznam tejto funkcie pri spotrebe 2.1 l/100km, a je to aj trosku trapenie baterky, ale aspon mi nebrni pod zadkom na semafore. Brzdy niesu nejak nadupane, ale na tuto vahovu kategoriu dostatocne. Navyse na spomalenie pred obcou staci pustit plyn. Z 90 na 50 krasne spomali aj sama.
Nieje moc dobre vyriesene otvaranie ulozneho priestoru. Da sa to len v polohe klucika na to urcenej, a uz po nastartovani sa otvorit neda. Cize ak si zabudnete nasadit rukavice, musite vypnut motor, otvorit sedacku a znova startovat. Da sa na to zvyknut, ale prve dni mi to robilo problem.
Velmi dobre svietia svetla. Pri jazde v noci je to radost ci uz na dialkovych alebo stretavackach. Hned po kupe som si dokupil aj vyssie plexi. Nekupoval som origo, ale givi. Pri tychto detailoch si na znacku nepotrpim. Aj tak je to spotrebny material, a za chvilku bude obuchane od kamienkov. Dokupoval som aj kufor, ked ideme vo dvojici, nemusime mat batoh a v pohode vpraceme mensi nakup. Skoda ze ta predna skrinka zo zasuvkou nie je zamykacia. Kvoli tomu ju ani nepouzivam. Rad si zabudam veci vylozene ci uz v aute, doma, proste vsade. Takisto to nieje moc prakticke na navigaciu, pretoze tam nieje strbina na prevlecenie kabla a mne je luto ju tam narezat :D takze ked s navigaciou, skrinka zostava otvorena.
Az na par detailov s ktorymi sa da zit, je to super vozenie ci uz len do prace, ale aj na vylet s manzelkou. Cakal som ze so spolujazdcom pojde rychlost aj akceleracia prudko dolu, predsa len je to len 125cc, ale na pocudovanie, citit to len velmi malo, a ani spotrebu to nezdvihne. 2.2 l/100km vo dvojici je super. Lacne a pohodlne vozenie.
Vzdy som chcel mat motorku, ale vodicak sa mi nechcelo dorabat. Skutre som nikdy nejak neobdivoval, ale PCX-ka ma oslovila na prvy pohlad. Nie je to taky klasicky tvarovany skuter, velmi elegantne vyzera ten stredovy tunel, ktory ju vyrazne odlisuje od ostatnych skutrov.

viskas
viskas napsal 28.07.16 v 14:45 10b.

Zdar,taky jsem uvažoval ale nakonec vyhrál nmax,jinak hodně najetych km a spokojenost

vencakobra
vencakobra napsal 26.07.16 v 22:21 9b.

Určitě budeš spokojený Honda je povedený skútr

Bitrin
Bitrin napsal 26.07.16 v 19:22

Zdravim, musim opravit to otvirani sedacky. Jde to i s nastartovanym motorem. Jen je to divny pocit otacet klickem do prava kdyz je nastartovano.

Lubinkoo
Lubinkoo napsal 25.07.16 v 13:44

TondaBenda...
Link som poslal spravou. Je to z ebayu, ale nepride mi to. Dnes sa mi vratili peniaze. Ktovie kde je chyba. Ta cervena farba tvojej pcx-ky je aj tak top

Lubinkoo
Lubinkoo napsal 25.07.16 v 13:42

kobra33...
Tak to stihnes za sezonu hadam aj tri prehliadky.. :/ je to prehnane. Aspon ze to dokazu na pockanie vaetko urobit a nemusis nikde nechavat motorku na dlhsie.jedine plus to ma, ze si urobis vylet. Ale predrazeny