AJP PR5 250 Enduro (2016)

Vlastník HxProchy
Vloženo 22.7.2016
Aktualizováno 6.4.2019

Lehký enduro, nenáročné na údržbu, Ruce neutrhne, ale svezení stojí za to.

Motorka koupena od FIRMA:Street Moto (Plzeň 1-Bolevec)

První dojmy - Motorku jsem okukoval už poměrně dlouho, četl jsem snad všechny recenze, a tak do měsíce od zkušební jízdy byla objednaná. Motorka mi sedla, výkon sice neni jako u ostrých, ale údržba ostrých endur mě odradila. Na rovině za to umí tahat každej, ale na výjezdy a technický pasáže má výkonu až až a to mi zatim stačí.

Motorku bych doporučil pro - Jak už jsem psal, pro závodníky to asi nebude, ale pro lidi jako jsem já, který si chtějí odpočnout od práce a o víkendu jednou za čas někam vyrazit zablbnout i do opravdu težkýho terénu a nebo klidně i na delší výlet po lesních cestách. Je to prostě skvělej univerzál, na kterým se dá jezdit denně, ale nebyl by problém si střihnout třeba nějaký crosscountry závody.

Doplňky na motorce - Je to moje první nová motorka, takže jsem ji rovnou nechal dovybavit laďákem, kryty chladiče, kryty páček, vyvýšením řidítek, ještě mě čeká výměna klíčku spojky za delší, díky čemuž by měla jít mechanická spojka snadněji ovládat jedním prstem.

Nenašel jsem snad ani jednu špatnou recenzi, krom několika "závodníků" který hanili výkon, což je stejně bezpředmětný.. Závodní enduro to prostě není a nebude. Kupoval jsem AJP jako motorku na vyblbnutí a k tomu slouží perfektně, zatím mám najeto 1100km, takže zajetí, první servis, ale i tak už jsem se celkem slušně povozil v terénu. Oproti DRku, který mě do terénu přivedlo, je to fakt rozdíl. Ovladatelnost je úplně někde jinde, a o 60kg nižší hmotnost je znát při každým výjezdu. Zatím vše funguje tak jak má a nemůžu si na nic stěžovat. Jezdíme převážně výlety po okolí a když narazíme na pěknej terén, zablbneme si v terénu, takže motorka se dá reálně použít i jako dopravní prostředek. I když to není kdoví jak pohodlný, na krátký dojíždění třeba do práce nebo školy nevidím žádný problém. Cesta do Alp asi nebude to pravý, ale myslim, že motorka by to snad i dala, jen pochybuji o jezdci..
Výkonově mi nepřijde o nic horší než DR650, papírově je sice o polovinu slabší ale díky hmotnosti a asi taky díky 26letem rozdílu to nebude tak znatelný. Ostrá mašina jede samozřejmě jinak, ale pokud Váš cíl není přejíždění polí a luk po zadním kole, výkon stačí... Tím nechci říct, že na AJP se po zadním nesvezete... ;) ale ruce Vám prostě neutrhne...

Ondra91
Ondra91 napsal 04.08.16 v 14:33 9b.

Pěkná mašina, viděl jsem je v shopu a vypadaly fakt dobře. Stálo by za to se na ní svést. Pěkná

super-biker
super-biker napsal 30.07.16 v 17:39 10b.

přesně jak píšeš, pro nás obyčejný jezdce, který si koupí tuhle mašinu, aby o víkendu si trochu zajezdily v terénu jako relax, si myslím že je to dobrá volba, pro závodníka to není, to by chtělo ostřejší motor, ale zase by to mělo neblahý vliv na životnost motoru a nutnost pravidelně měnit písty, ložiska, ventily apod. a to i při mrdalském způsobu jízdy. Když s tím budeš jezdit jak Jarvis, půjde motor do kopru stejně jako u ostré mašiny, ale to u většiny majitelů AJP snad nehrozí. Když to shrnu,je to lehké, jede to hezky, podvozek je ucházející, pro polního a lesního mrdala dobrá volba.

Seznam
Seznam napsal 28.07.16 v 16:01 10b.

na odpocinek idealni

findejs1310