Yamaha YZF-R6 (2006)

Vlastník mike.46
Vloženo 21.7.2016
Aktualizováno 25.3.2018

Vloženo: 27.08.2017, Uskutečněno: 24.08.2017, Stav tachometru: 16128 km, Zhlédnuto: 4x

Pár týdnů bez motorky a už se blížila další akce s Wildmotors, tentokrát v severočeském Mostu. S ohledem na pracovní povinnosti jsem se mohl zúčasnit pouze jednoho dne, takže padla volba na endurance den. Můj ideální plán dorazit v klídku navečer do Mostu dostal první trhlinu cca 2 týdny před akcí, kdy přišel termín jednání v Německu na středeční odpoledne v 15hod...druhou trhlinou byla absence auta s koulí, což se nakonec elegantně vyřešilo půjčením Vita (dodávka je tedy o mnoho praktičtější než osobák s károu a na přespání ideální). Okolo 18:30 se mi teda podařilo dorazit domu, naložit věci a motorku a hurá do Mostu. Aspoň nebude takový provoz. V Mostu jsem lehce před 23hod a osazenstvo našeho boxu nalézám v dobré náladě... Peťan mi pomohl vyložit motorku a pár věcí a už sedím s plzničkou v křesílku...občas okolo prolétne pan Jaeger, ale u mne naštěstí nezastavuje...
Ráno to vypadá na krásný slunečný den. Rozpis je 2 dvacky a ve 12:45 start endurance závodu v osvědčené sestavě teamu Kopyta RC spolu s Ozzákem, Alobalistou a Roumenem. Doufám, že se bude dařit jako na Slovensku a budu teamu alespoň trochu platný. První dvacka slouží k rozkoukání, ale pocitově je to celkem ok. Už se těsím na další dvacku, kdy chci jet za Roumenem. Jenže tu přerušuje ve 2 kole červená vlajka. Sice se ještě podaří dvacku restartovat, ale zase na cca 2 kola. No, takže ideálně rozjetý nejsem. I když padl čas někde na úrovni osobáku (v podstatě bez žádného velkého snažení), tak to nebylo ono. Před obědem jsem ještě přehodil zadní gumu, kde vzorkovaná K2 uvolnila místo slicku K2. Nevím proč, ale vzorkovanou K2 jsem již podruhé nesjel na pravé straně ideálně, kdežto slick K2 je v pohodě...
Závod startuje Ozzy a dle jeho zvyklostí tam sype konstantní časy a drží se na trati opět k hodině. Po něm nastupuje Roumen. Ten měl ve středu lehký pád a motorka doznala pár designových změn...hlavně, že rider je ok. Jenže ok nebylo zřejmě čidlo rychłořazení, takže se Roumen po pár kolech objevuje v boxu a na trať vyrážím já. Snažím se jet uvolněně a šetřit síly, ale cítím, že to není ono. Na trati vydržím okolo 30min a valím střídat. Nastupuje Alobałista a stejně jako Ozzy jede parádní časy a výdrž na dráze je ideální. Po něm jde opět Ozzy a na mně by vycházelo dle propočtů cca 50 min, což je mi ale jasné, že dnes nedám. Bylo z toho cca 25 min na trati s nic moc časy a jedním horkým momentem na výjezdu z ďolíku, kde mi dost ustřelil zadek. Závod dojíždí Peťan a nakonec jsme na hezkém 5. místě. Na tu bídu ok.
Ještě jsem nezmínil náš sesterský team Beauty and the beasts, kteří jedou v litrech (jinak by už byla v boxu zeď... ). Díky Kawkovi startovali z pole position v cíly z toho bylo super páté místo v nabité kategorii.
Oba týmy z boxu Nr. 6 si tedy došly pro pohárek na pódium, které lepiło víc než roztavený asfalt...
Pro mne z tohoto dne plyne několik ponaučení:
- jeden den je naprd, nestihnu se pořádně rozjet a dostat do tempa
- na fyzičce je potřeba makat pořád
- hlavu je potřeba mít čistou
- Parmiče zamluvit včas
Chtěl bych poděkovat kolegům z týmu za i tak parádní zážitek, osazenstvu boxu Nr. 6 za super společnost, Pétě za skvělou práci na boxové zdi a Wildmotors za parádní počasí, organizaci a zážitek.
Už se moc těsím na mou oblíbenou slovač

Ozzy_ (1136) napsal 27.08.2017 v 22:43

Hen vole hen hen .-) jel si super a nespadl. To je pro endurance nejdulezitejsi. Most je krasna a technicka draha ktera nabizi vsechno a cloveka hodne nauci. Doporucuju dat priste 2 dni a mit tam vic casu. A nejlepsi na trening je stejne pannonka. Pojed s nami v rijnu pokud bude pocasi.

RoumenS (153) napsal 27.08.2017 v 13:23

Snad si na Slovači lépe zakroužíme

• Poslední akce sezony 2017: Slovakiaring s Wildmotors

Poslední akce sezony vyšla opět na přelom září a října, tak jsem s napětím očekával, jak to dopadne s počasím a jestli to bude taková paráda jako loni na podzim. Vzhledem k tomu, že jsem chtěl trochu více potrénovat, tak

Typ: Reportáž
    Vloženo: 03.10.2017
    Uskutečněno: 01.10.2017
  • Výměna oleje a filtru

Po pěti okruhových dnech bylo potřeba udělat olej, Motul 300V, filtr KN.

Typ: Údržba
    Vloženo: 09.09.2017
    Uskutečněno: 09.09.2017
  • 7h le Slovakiaring s Wildmotors 1.-2.7.2017

Druhou plánovanou okruhovou akcí pro letošní sezonu byla sedmihodinovka na Slovakiaringu s Wildmotors. Po první akci v květnu jsem dostal opět důvěru a mohl být součástí továrního týmu Kopyta RC :-DD Jako obvykle je t

Vloženo: 04.07.2017
    Uskutečněno: 02.07.2017