Yamaha YZF-R6 (2002)

Vlastník Limiter
Vloženo 20.7.2016
Aktualizováno 11.11.2016

Po CBR přišlo o 10 let mladší kráska. Kupovala jsem jí v poměrně zbídačeném stavu, kdy se na ní dost rozsypal kolega biker.zz.. Od první chvíle bylo jasné, kolik práce nás s ní čeká, ale tak nějak jsem tušila, že mi bude stát za to

Motorka koupena od biker.zz (Horní Jelení)

První dojmy - Na první dojmy jsem si poměrně dlouho počkala, R6 jsem kupovala pár dnů před Vánocemi roku 2014 a poprvé v plné kráse vyjela v květnu 2016. Rok se zasekla u elektrikáře, který musel kompletně natáhnout novou elektriku, která byla dílem pana Ešnera, takže byl celkem problém sehnat i obyčejné schéma elektriky k řídící jednotce (Ignitech). První dojmy byly takové rozporuplné, do cca 10 000 otáček jsem si říkala, jestli mi taková obyčejná šestka stála za tolik nervů, času a peněz, od 10 000 do 14 000 mě velmi rychle přešly tyhle myšlenky a motorka mi celkem nakopala prdel :D Ve vysokých otáčách je to fakt raketa, ale jak je to vlastně u všech šestek, nesmí se nechat spadnout do nízkých otáček.. postupně se ještě projevujou všechny mouchy, které byly způsobené i dlouhým stáním.

Jak píšu výše o dlouhém stání a různých mouchách, které se postupně projevujou, tak se mi vlastně ještě letos nestalo, že bych normálně svezla a odjela alespoň jeden okruhový den :D .. naposled to byly vysypané ložiska zadního kola, předtím na Slováči na cílovce mi vyletěla matka z primárního kolečka, což taky nebyla úplně sranda dobrzdit, když člověk spoléhá na brždění motorem :D bohužel náhradní matku jsem neměla já a ani nikdo jiný na okruhu, takže jsem nemohla jet endurance, což měl být první "pořádný" test R6.

Co se týče úpravy, tak je to čistokrevná okruhovka v laminátech, ostré váčky, elektrika + jednotka Ešner, pružiny předních vidlí Ohlins, zadní tlumič WP, quickshifter, závodní velký chladič, svody LeoVince, pancéřky, pumpa z fároše a dost dalších vychýtavek. Svého času jezdila Alpe Adria, je to moje šikula I když to není nejnovější motorka, věřím, že v rukách někoho schopného by měla dost velký potenciál. Ale já se taky jednou jezdit naučím

gabri88
gabri88 napsal 17.08.16 v 21:31 10b.

haha ty nálepky mě rozesmály nějaké foto v akci by to ještě chtělo

Pedl
Pedl napsal 03.08.16 v 17:09 9b.

Ať dlouho slouží