Moto Morini 1200 Sport (2009)

Vlastník Krt-tek
Vloženo 19.7.2016
Aktualizováno 16.3.2020

Motorka pro chlapy, kteří mají rádi V2.

Motorka koupena od FIRMA:Free-moto (Prostějov 1)

Aprilia Dorsoduro 1200: nakonec zvítězilo srdíčko nad rozumem :D

První dojmy - Můj splněný dlouholetý sen, který se vyplnil 9.7.2016. Říkám ji Morinka a od samotného začátku si říkám: "ku*va, ta jde ale za plynem!" Kolo letí vzhůru stejně rychle, jako tepová frekvence jezdce doprovázená vstřikováním adrenalinu rovnou do žíly! Asi tak bych to popsal :D

Motorku bych doporučil pro - Pro fandy značky. Jistá exkluzivita.

Doplňky na motorce - Při koupi: 100% Série
Dne 10.8.2016 dokoupeny bílé proužky na krásná drátěná kola
Dne 5.1.2017 nainstalovány nové LED blinkry od značky Baracuda
Dne 15.2.2017 nalepený tank pad
Dne 5.4.2017 namontovány caféé racer zrcátka

Necelé 3 roky jsem pokukoval po tomto stroji a jediný konkurent z mého pohledu byla Aprilia Dorsoduro 1200, které obě byly v mé cenově dostupné kategorii. Naskytla se příležitost vzít zachovalý kousek z Itálie. Hodně jsem při koupi zariskoval a naštěstí se to vyplatilo - nevymstilo.

23.7.2016 jsem nasedl za Morinku a poprvé se jel projet dál, než okolo komína. Už od začátku mi bylo jasné, že rozdíl oproti původní motorce (Suzuki SFV 650 Gladius) bude ve všech směrech více než MONSTRÓZNÍ. Největší změnou je práce s plynem, který je o hodně drsnější. Má relativně krátký chod a je jedno, kolik otáček máte na otáčkoměru. Pokaždé vystřelí jak OHNIVÝ ŠÍP. Sbírá se od 2500 otáček a už od 3500 je to pecka :) . Omezovač je nastaven na 8500 otáček/min. Výkon 85kw (117 koní) je tak akorát, aby Vám adrenalin vstoupil rovnou do žíly! Kroutící moment graduje na hodnotě 104 Nm. Motor má hodně podčtvercovou charakteristiku (vrtání: 107mm / zdvih: 66mm) a výbušnost motoru tomu odpovídá.
Minulou krátkou sezónu 2016 jsem jezdil převážně ve dvou a zavítal 3x na okruh ve VM. Ujel jsem 2300 km s průměrnou spotřebou 7,71l/100 km. Nejnižší spotřeba byla 6l, ale to Vám prostě nedá, aby jste Morince nenaložili.

Posez příjemnej, brzdy akorát, ovladatelnost příkladná, pohodlí při cestování vyzkouším snad v nadcházející sezóně 2017.

Gemil
Gemil napsal 04.01.22 v 14:00 10b.

Kokška
Kokška napsal 31.01.17 v 13:02

Ahoj.
Moc hezké motorka.
Jen tak jsem se "doprohlížel" až k vám.
Mám radost, že vidím pár co spolu jezdí ve dvou vše .
Mi jsme dali ve dvou už ledasco vč motoškoly u Lysáče v Písku.
Trochu jsme tam byli za exoty ale se permanentní stupnou na zemi jsme si vytvořili respekt od ostatních solo jezdců.
Držte se.
Veseláci

Kokška
Kokška napsal 31.01.17 v 13:01

Ahoj.
Moc hezké motorka.
Jen tak jsem se "doprohlížel" až k vám.
Mám radost, že vidím pár co spolu jezdí ve dvou vše .
Mi jsme dali ve dvou už ledasco vč motoškoly u Lysáče v Písku.
Držte se.
Veseláci

zmulin
zmulin napsal 24.12.16 v 21:45 10b.

10,je krásná

spike-cz
spike-cz napsal 26.07.16 v 18:51 10b.