Honda NTV 650 Deauville (1998)

Vlastník BaboonCZ
Vloženo 19.7.2016
Aktualizováno 5.2.2022

Pohodový stroj na dlouhé výlety ve dvou snad kamkoli.

Motorka koupena od vlastikkal (Třinec (Staré Město))

První dojmy - No je to moje první motorka vůbec po skútru, takže nezvyk. Jsem malý takže na špičkách, což je snad jediná nevýhoda, ale sedíme si. Motorka je pěkná, snad až na čelní světlo, to už prostě ukazuje že je stroj starší.

Udělal jsem si kvůli ní velké A-čko (měl jsem jen B), takže Deuvilka je moje první motorka. Hledal jsem něco s kardanem na dlouhé cesty ve dvou místo skútru a myslím, že jsem se výborně trefil. Aktuálně za sebou mám 3 týdny a 2000 km. 600 km po okolí a 1400 km 9-ti denní cesta ve dvou po ČR. Takže toho zatím moc není co bych řekl, navíc nemám s čím srovnávat, se skútrem to srovnat nejde. Snad jen super záběr od nízkých otáček, ale nesmí klesnout pod 2000, předvídatelná, přední dvojité brzdy dobré, zadní stojí za starou bačkoru a je dobrá tak na rozjezd do kopce. Pohodlná a prostoru pro zavazadla je tam více než dost (v mezích motorky). Spotřeba od 4,4 do 5 l/100

Mám za necelé 3 měsíce nalítáno přes 3000 km a tak mohu přidat pár postřehů.

Z počátku jsem měl maximálně povoleno zadní pružení, aby mi sedla motorka co nejníže, kvůli mojí výšce. Což způsobovalo při jízdě na lehko celkem dost velký neklid motorky při rychlostech převyšující 120 km/h. Po nastavení někde na střed je jízda o poznání klidnější a to i při 160 km/h

Převážně jsem jezdil ve dvou na delší cesty ČR a SK a bez problémů, až na baterku která se mi, nevím proč, jednou totálně vybila. Po natankování na pumpě prostě už nenaskočila, ale totálně mrtvá. Tož startovací kabely v servisním bočním kufru (ten zamykatelný) a bylo nahozeno. Po příjezdu domů zase v pohodě naskočila. No každopádně základní výbava Deauvillky jsou startovací kabely :) ale to už asi každý kdo s touhle krasotinkou jezdil ví :D

Překvapivě při vyšších otáčkách je dost svižná a při jízdě nalehko není problém užít si trochu dynamičtější jízdy s rozumnou spotřebou okolo 5l/100km. Pokud se jezdí na pohodu, tak spotřeba je cca 4,4 až 4,6 l/100km.

Vše bych shrnul komentářem kolegy motorkáře.

"je to prostě hodná motorka"

kuzmič
kuzmič napsal 10.09.16 v 22:27 10b.

Deauville je moooc dobrá motorka... Něco o tom vím...

BaboonCZ
BaboonCZ napsal 21.07.16 v 21:09

Děkuji, udělali jsme si na ni s přítelkyní dovolenou. Víc najdete na našem blogu. Cestopis tu asi ještě časem nahodím :) http://motovegan.webnode.cz/

Davidak
Davidak napsal 20.07.16 v 22:16 10b.

Dobra volba,mam ji a pohodovej cestacek jen tech koniku mohlo byt malinko vic...

holtík
holtík napsal 20.07.16 v 08:07 10b.

Vítej mezi cesťáky od Hondy. Těm špičkám rozumím. Mám ten samý problém. Za mě jasných deset bodů.