Yamaha XJ 550 (1984)

Vlastník DonDave
Vloženo 14.7.2016
Aktualizováno 19.7.2016

Vloženo: 27.01.2018, Uskutečněno: 27.12.2017, Zhlédnuto: 46x

Při jízdě v přímém směru se při puštění řídítka tak rozkmitala, že by mě to vyhodilo ze sedla.
Pročítal jsem kdejaká fóra a dočetl se, že nejpravděpodobnější bude problém v ložiscích krku řízení. Ať už jen vůle, nebo již vydřená ložiska. Nastudoval jsem si tedy, jak na to a dal jsem se tedy do rozborky.
Ta začala sundáním předního kola. A už při sundavání jsem zjistil, že problém je v ložisku kola, jelikož kolo samotné mělo obrovskou vůli. Podle fotek asi i pochopíte proč. A já měl veliké štěstí, že se mi to někde nekouslo a nerozbil jsem si hubu.
Ložiska jsou vyměněna a já se těším, až na jaře vyzkouším. Krk jsem zatím vynechal, jelikož zde vůli vůbec necítím a řídítky lze otáčet bez jakéhokoli zadrhnutí.

• Nalakovaná nádrž, plexi a leštění motoru.

Jelikož byla nádrž lehce promáčklá a ve spod se mi dělaly na barvě puchýře, nechal jsem jí znovu stříknout. A aby to nebylo jednoduché, klukovi, co měl namíchat barvu, nádrž padla. takže je vytažená a docínovaná. Naštěs

Vloženo: 04.02.2019
    Uskutečněno: 04.02.2019
  • Leštění svodů

Původní plán byl zcela jiný. Měl jsem jen vrátit nově lakovanou nádrž, ale... Když jsem chtěl postavit XJčko na hlaví stojan, spadla mi na Jawku stojící vedle. Naštěstí jsem ještě neměl nádrž, takže škody: Jawa lehc

Vloženo: 16.05.2018
    Uskutečněno: 16.05.2018
  • Čištění karbůrátorů

Jelikož jsem kromě výměny ložiska měl mezi svátky dost volna, pustil jsem se do čištění karburátorů. Příruby k válcům jsou z vrchu trochu popraskané, ale není to skrz, takže přisávat falešný vzduch nebudou. Ty jsem tedy

Vloženo: 27.01.2018
    Uskutečněno: 28.12.2017