Yamaha XJ 550 (1984)

Vlastník DonDave
Vloženo 14.7.2016
Aktualizováno 19.7.2016

Chtěl jsem něco, na čem mě nebudou kamiony tlačit do zad, jako mi to dělají na Jawce. Tahle to zvládne. . Zárověň jsem chtěl něco, co nebudu muset renovovat a bude to v co nejvíce původním stavu.

Honda CX 500: Za slušný prachy jsem si nechal utéct a další byla v příšerném stavu.

První dojmy - Už na fotkách v nabídce prodejce se mi velice líbila. Barevná varianta, kterou jsem nikde jinde neviděl. Má lehce škráblou nádrž. Chromy jsou úplně super, jenom spojení výfuků pod motorem je orezlé. Motor černý, na žebrech je barva zbroušená. Kdyby někdo věděl o takovéto kombinaci někde jinde, dejte prosím vědět. Jediná na googlu se mi ukazuje pouze tato na fotkách od prodejce. Samolepky na nádrži jsou po hmatu pod lakem, ale na bočních krytech a na zadku již pod lakem nejsou, tak nevím, zda je i tady barva originální. Kdyby někdo poradil, co s nádrž, abych ji nemusel stříkat, a neporezla mi na odřeném, rád si nechám poradit. Trochu bublinky pod lakem jsou na nádrži pod nápisy yamaha. Nechce se mi dělat lak, pokud je tento originál, ale nerad bych něco propásl. Takže se nebojte a rady a zkušenosti na mě klidně sypte! Stránky jawarmaniaka mám samozřejmě prolezlé :-D

Doplňky na motorce - K moto mám boční dobové kufry Krauser s plastovým nosičem. Plus chromovaný nosič na zadek. Musím vymyslet, jak to spáchám dohromady, aby mi to sedělo.

Najeto, zatím asi tři kilometry - při koupi a pak ještě když jsem si ji přivezl. Nemohl jsem to vydržet a vyrazil jsem na vyjížďku i bez značek. Budu muset změkčit zadní tlumiče - aktuální nastavení je na mojí muší váhu moc tuhé.

bvp86
bvp86 napsal 30.10.17 v 17:30 10b.

Krásná mašina tu barvu sem taky neviděl mam červenou ale stačí vyměnit nádrž pods.plasty a krovku a měl bych černou všechny moje jawy byly černý,hodně radosti ahezký svezení ti přeje Vendy

XJ500
XJ500 napsal 31.08.17 v 22:03

3neczak
3neczak napsal 30.09.16 v 10:15 10b.

Moc pěkná, každý se musí otočit! Samozřejmě 10 bodů!

ondra_xj
ondra_xj napsal 09.08.16 v 10:38 10b.

Nádherná! Barevná varianta pěkná, ale taky jsem na tuto narazil poprvé až u tebe

fatman
fatman napsal 17.07.16 v 09:32 10b.

Nááádherná klasika!
10bodů .
Co tu nádrž (nevím, jak moc to je škráblý) rozleštit a zatáhnout voskem?Aby se k tomu nedostala voda...