Suzuki DL 650 V-Strom (2004)

Vlastník ynzha
Vloženo 12.7.2016
Aktualizováno 21.8.2020

Moje první "opravdová" motorka :)

Motorka koupena od FIRMA:Free-moto (Prostějov 1)

Honda XL 700V Transalp: cena ojetin, možná trochu i vzhled..

První dojmy - Na prvním kilometru jsem získal pocit, že na tom vlastně jezdím odjakživa. Absolutně mi vyhovuje jak motorem, tak posezem, snadným ovládáním.

Motorku bych doporučil pro - kohokoli kdo ocení pohodlnej posez a univerzalitu cestovního endura, který umí jet na pohodičku i trochu zadivočit..

Doplňky na motorce - padáky, tři kufry Kappa, patrně vyšší plexi (muchy se rozplácávají až na samém vršku přilby, takže OK), zásuvka na 12V a moje nepostradatelná samolepka Rallye Rejvíz na topcase ;)

Jak jsem k tomu přišel?? Loni si syn udělal papíry a přitáhl domů velkýho bandita. A mně začalo vrtat hlavou, na co jsem tak dlouho čekal a proč jsem si vlastně taky nekoupil dávno motorku. Jako městský dítě jsem bohužel neměl možnost lítat na pinckovi a později nějak nezbýval buď čas nebo peníze, musel jsem živit rodinu a takové ty ostatní přízemní starosti. Ale teď, když jsou potomci z baráku pryč a mě tak nějak po milionu kilometrů přestalo bavit jezdit autem, jsem si řekl proč vlastně ne?
Začal jsem jednodušší cestou a na podzim jsem si koupil funglovku skútříka, Hondu PCX. Po krátkém rozježdění po okreskách u nás v Moravském krasu jsem na tom začal jezdit skoro všude, do práce i jen tak se projet (že prej úspora, spotřeba 2,1 l/100 km, ale když je hezky, tak proč jet z práce nejkratší cestou, že jo..Takže zhusta místo 25 km domů přibyly na tachometru i dvě stovky). Do garáže mě zahnaly až slizký zimní silnice a sotva po novém roce oschly, už jsem drandil na jedné stopě dál. A tak nějak logicky to vyústilo v autoškolu na plný Áčko a v 47 letech začal konečně život :).
Souběžně s autoškolou jsem trávil čím dál víc času zabořenej v nabídkách bazarů a inzerci, přemejšlel jsem o tom co vlastně chci (z toho nakonec vyplynulo cestovní enduro, což mi přišlo jako univerzálnější, pohodlnější na cestování kolem komína i někam dál, klidně i dojíždění do práce přes město atd..) a když už to začalo bejt neúnosný, narazil jsem u Free-moto na tohoto Vstromka za přijatelnej peníz, s padákama, kuframa, ve slušným stavu, no prostě jsem si tam zavolal, odpoledne naložil mladýho a jeli jsme to očenichat a koupit. A teď nastaly ty strašný muka, motorka v garáži, přihlášená, vyřešený drobnosti typu zatuhlé brzdové páčky, výměny oleje a filtru, kontroly všeho možnýho, opravy příšerně přibastlené 12V zásuvky (což jsem jako elektrikář nemohl nechat bez povšimnutí), do toho zdržení v autoškole nejprve z mé strany (týden mě povinnosti zavály mimo domov), potom počasí... Ale dočkal jsem se, přes mraky hrozící deštěm se povedlo odjezdit opičárny na cvičáku za sucha, na jízdy po městě už déšť nevadil, pětikilo za expres vydání řidičáku a kupodivu Murphy se už vykašlal na působení problémů a já tu růžovou kartičku v pátek před celozávodkou opravdu dostal. Jo, je to teprve něco přes týden, na tachometru mám o nějakých 1600 km víc a utvrdil jsem se v přesvědčení, že ta hloupost s nákupem motorky byla asi jedna z nejlepších věcí, co jsem mohl udělat. Oproti skůtříku nebe a dudy.
Spotřeba mi zatím vychází příjemně kousek pod 5l/100km.

Čadil
Čadil napsal 18.02.20 v 10:07 10b.

taky pěkná mašina i popis

1plavec
1plavec napsal 19.07.16 v 14:29 9b.

Jojko
Jojko napsal 19.07.16 v 06:16

Gratuluji ke Stromkovi. Ideální stroj na poježdění. Co jej mám, tak do auta málem nevlezu.

Pedl
Pedl napsal 19.07.16 v 01:56