Honda CB 600F Hornet (2004)

Vlastník petrprochazka
Vloženo 24.6.2016
Aktualizováno 19.8.2017

Přišel čas na něco silnějších po xj 600 a tak jsem pokukoval po bazarech zda mě něco uchvátí, nakonec volba padla na horneta a zatím jsem moc rád.

První dojmy - Co k ní napsat, je o prostě motorka s váhou „jízdního kola“ a přitom máte k dispozici 70 Kw :D To je alespoň pro mne, záruka kvalitní zábavy.

Motorku bych doporučil pro - pokud nechcete cestovat ale "jen" se vozit kolem komína zato ale velmi zábavně...

Druhý den po koupi jsem už neodolal a šel se projet, první pocit? DYŤ TO VŮBEC NEZATÁČÍ! Zkrátím to, nebyla bouraná ale sjeté pneumatiky na plátno jsou zlo. (foto) Po tom co jsem přezul na nové se s Hornetem stal zázrak, prostě zcela jiný stroj! Najednou do zatáček padá samo a ovladatelnost je na úrovni kterou jsem zatím nezažil.

MOTOR umí krásně dávkovat výkon, takže strach z toho že to nebudu schopen zkrotit, rychle opadl. Spotřeba je cca 4-6 l záleží zda jedete kochačku nebo letíte směrem Česká lípa :D .

PODVOZEK je super, zatím nejlepší co jsem zatím zažil, skvěle tlumí i ty naše prasodíry co občas máme na silnici.

POSED to ja kapitola sama pro sebe, prvních 10 minut máte pocit že pohoda, za půl hodiny už tomu tak není, mušení se z toho stane až řekněme po dvou hodinách. Já ale ambice na celodenní cestování nemám, takže mě to nevadí. Taky to bude mít dost společeného se vzrůstem, kdybych měl 170 tak to bude jiné.
19.6.2016 Bohužel už se mě to podařilo položit, vlítl jsem do zatáčky ve které byl rozsypaný štěrk. Efekt byl tak rychlý, že z náklonu se člověk ladně přesunul v klouzání po asfaltu. Štěstí v neštěstí jsem měl, to se musí nechat, konstruktér padáků na tohle očividně mysle :D krom padáků není sedřené nic. Zato padák prakticky zmizel a stejně tak moje oblečení + mobil v pravé kapse. Já ale jen odřené koleno a zhmožděnina palce, jak píši, štěstí.
11.3.2017 Pomalu se blíží začátek sezony tak jsem se vrhl na opravy, úpravy, vylepšení. Nevěděl jsem kdy se naposled dělali vidlice, tak jsem je rozdělal ,vyměnil olej a přetěsnil. Zvolil jsem 15w (normálně se používá 10w) a je to tvrdší, paráda) namontoval nové blinkry, padáky a řetězovku

ras62
ras62 napsal 27.07.16 v 12:52 10b.

fajn, žes to dal bez větších následků, ale raději zůstaň(me) KOLAMA DOLŮ!!

ElFidel
ElFidel napsal 28.06.16 v 18:28 10b.

Ještěrka pomocník