BMW R 1200 RT (2010)

Vlastník Mira56
Vloženo 21.6.2016
Aktualizováno 21.6.2016

pohodlný a výkonný cestovní křižník silnic

Motorka koupena od FIRMA:Motocentrum Olomouc (Olomouc)

První dojmy - Velký neohrabaný koráb, výbava jak v autě - tempomat, rádio, vyhřívaná sedadla, ABS, ESA a jiné zbytečnosti, o kterých jsem netušil,že mohou na motorce vůbec být.

Motorku bych doporučil pro - Pro lidi , co už se vybláznili na jiných moto, pro klidné , pohodlné i dlouhé cesty. Max. denní výkon mám 800 km po Česku, a bylo to v pohodě.

Doplňky na motorce - Dodal jsem už jen maličkosti - padací rám, LED světýlka, navigaci.

Po létech na cestovním enduru Yamaha TDM jsem chtěl něco podobného - V-Strom , Varadero, R1200GS. Nakonec jsem byl přemluven na pohodlný cesťák, což mi přišlo k mému věku docela přiměřené. S autama od BMW jsem velice spokojený, tak jsem to zkusil i s moto. Jen ta výbava mě zaskočila, nic z toho jsem na TDM neměl. Jenže zjišťuji, že ABS - vynikající, jistota a bezpečnost, ESA - zatím jsem moc nelaboroval, tempomat- kupodivu i na motorce se dá docela často používat k většímu pohodlí, hlavně na dálnici si ruce odpočinou, rádio - to se dá poslouchat jen při nižší rychlosti,nejlépe v obci. Jen ty vyhřívané sedla jsem nepochopil, v létě z nich akorát chytím vlka a v zimě nejezdím.
Obrovský posuvný čelní štít má údajně chránit před deštěm, jel jsem v dešti dvakrát a vždycky jsem byl mokrý skrz. Tak nevím, kde je chyba. Vynikající jsou obří boční kufry, tam by se snad vešel i můj pes (má 50 kg). Ale hlavně KARDAN, už se nebudu mazat s řetězem.
Ačkoliv ertéčko vypadá monstrózně, není těžké (230kg) a manipulace s ním je taky ucházející. Jízda velmi pohodlná, zvláště na kvalitní vozovce je to paráda.