Yamaha XV 950/R/Bolt (2016)

Vlastník Freebird
Vloženo 19.6.2016
Aktualizováno 25.9.2017

Snadno ovladatelný kopaktní cruiser, perfektně mu sedí i město. Skvělý zátah od spodu.

Harley Davidson XL 883: testy a recenze mě přesvědčili pro Yamahu
Kawasaki Vulcan S: prvoplánové vybírání - motor, řetěz, chlazení ...
Suzuki M 800 Intruder: nakonec stejně vyhrála Yamaha :)

První dojmy - Když jsem poprvé vyjížděl ze salonu, cítil jsem se jako kdybych s touto motorkou měl naježdíno tisíce kilometrů. Jde přesně tam, kam jí pošlu. Brzdy také bez problémů. Stupačky by mohly být o něco výš a posazené lehce dopředu, ale zvykl jsem si na to.

Doplňky na motorce - výfuk od Akrapoviče. Opěrka spolujezdce

Vybíral jsem choppera / cruisera, ale nechtěl jsem žádné těžké hovado. Představoval jsem si něco lehkého, dobře ovladatelného, něco s čím se bez problémů budu prodírat městem a zvládne i delší výlet.
Mám najeto zatím 900 km, tak nemůžu pořádně posoudit všechy výhody a nevýhody ale myslím že jsme vybral přesně to, co jsem chtěl.
Uchvátila mě hlavně zmíněná ovladatelnost, spotřeba 4 - 4,5 l i při jízdě po městě i se spolujezdcem.

7.7.2016:
Tak jsem zkusil Bolta trochu protáhnout. Vzal jsem to přez Villach do Julských alp a podel Soči na jih až k moři, vyspal se v Bibione a jez zase zpět. za 3 dny jsem najel 1600 Km a moje hodnocení? Je to bomba !!!
1) Průměrná spotřeba 3,8 l/100km (cestovní rychlost 110-130 Km/h na dálnici, jinak kolem 100 Km/h na rovinkách)
2) Když jsem seděl dýl na mašině, třeba 250 km v kuse (na dálnici) tak jsem cejtil zadek, ale stačilo zastavit, nasvačit se, dotankovat a udělat 10 dřepů a moh jsem zase vyrazit. Záda mě boleli jen trochu a to jen kvůli tomu že jsem měl na nic celou cestu batoh, jinak absolutní pohoda. Z jízdy jsem unavenej nebyl ani náhodou.
3) V průsmykách jako je třeba Vršič, se ukázala ovladatelnost tohodle stroje. Tam kde maji všichni plný ruce práce (zatáčky jsou tam udělaná z dlažebních kostek), tak já je kroužil s úplným přehledem. Spíše cestovní moto brzdili mě, než já je.
4) U pobřeží taky super, nebyl problem vjet s motorkou až na pláž, není to žádný těžký hovado, co by se zahrabalo do písku.

Za mě maximální spokojenost a časem při dalším výletě to lépe sepíšu.

Do galerie přidám pár mobilních fotek z cesty ...

25.9.2017:
Tak XV950 mám už cca 15 měsíců. Najeto už mám 23 000 Km. Co se týče problémů:
1) začal se mi klepat přední kotouč, povolilo jeho uložení. Vyměnili mi ho v rámci záruky.
2) objevilo se chvění řídítek při jízde. Krk dotažen, pneu vyměněno, závada zatím neostraněna. Chvění se projevuje jen když sundám obě ruce, tak to prostě nedělám.
Jinak vše bez problémů. Vše měním podle předepsaných kilometrů.
(olej vyměnněj po 1200 km, 9000 Km, 15000 km, 22000 km)
Pneu jsem přezul na Michelin Commander 2 a mohu je doporučit!

Přidané fotky do fotogalerie.

ottobock
ottobock napsal 11.10.19 v 08:47 10b.

Po přečtení tohoto komentáře, jsem byl ujištěn o výběru nové motorky. A hurá, ,,Milenka´´ je doma :)

HrnčířKraus
HrnčířKraus napsal 29.04.19 v 15:11 10b.

Krásná motorka, kdybych nejezdil s přítelkyní, tak ji mám taky.

spider002
spider002 napsal 22.06.17 v 18:14 10b.

Pěkný stroj,taky o něm přemýšlím.

McCritter
McCritter napsal 24.04.17 v 20:23 10b.

Čéče nahlodal jsi mě. Já mám v merku HD sporster 1200, ale možná ... :)

bebebuldok
bebebuldok napsal 07.09.16 v 11:45 10b.

Taky jsem si udělal radost. Na Moravě nebyly, tak jsem ji nakonec objevil u Ymoto v Praze. Zatím bez doplňků. Já mám šedou. Tak nám všem přeji hodně zábavy.