BMW R 1200 ST (2007)

Vlastník Lucky-Jarda
Vloženo 9.6.2016
Aktualizováno 30.6.2017

Výstižněji popsat než výrobce tahle motorka asi nejde. ST - Sportovní Turista. Tomuhle jménu dělá vážně čest.

První dojmy - První dojmy. No. Ty úplně první byli - Nějaký malý ne? A to světlo? To se někdo u rýsovacího prkna pěkně vožral :-) Ale co, uvidíme jak to jede. A ono to jelo pěkně.

Motorku bych doporučil pro - Asi pro ty co neví co chtěj, jako já. Turistiku, sport, pohodu i fofr. Ta motorka je skvělá!

Doplňky na motorce - Doplňky jaksi nejsou moc potřeba. Motorka má z výroby ABS, ASC - čili kontrolu trakce. ESA - čili elektricky ovládané nastavení odpružení. Vyhřívané rukojeti. Kontrolu tlaku v pneumatikách. Palubní počítač. Tři kufry. Má i navigaci V.Jako fakt není co dodat.

Když to vezmu úplně od začátku tak tuhle motorku jsem v hledáčku vůbec neměl. Prodal sem R1150GS s tím že svou motorku nepotřebuju protože si v práci můžu půjčit nejnovější modely třeba i na víkend. Brzo mi došlo že bez vlastní motorky být nemůžu. Sice mám letos najeto 1000km na R1200GS LC, 600km na F800GS Adventure. 850km na C650 Sport. 600km na R1200R něco na R1200RT a kdo ví co ještě, ale vlastní je vlastní.
Ale jakou? Tak buď něco na cestování a sice R1200RT nebo něco na blbnutí a sice G650X Country. RT sem znal, tam není o čem, ale X Country byla neznámá. Naskytla se možnost se na jedné projet a padlo rozhodnutí. Tu beru! V inzerci byla jedna pěkná s ABS na kterém sem tentokrát trval. Než sem ale uvolnil finance tak se prodala a jiná s ABS nikde. Super! A deme hledat zase od začátku. Jednou takhle v pátek za mnou přišel chlapík jestli bych mu půjčil R1200GS na víkend protože u nás má motorku na servise. OK, Není problém. A mezi řečí chlapík povídá "až to budu v pondělí vracet dáme řeč. Chci koupit GS a svoji bych vám nechal protiúčtem, nebo do komise když by to šlo" A co sedláte pane? ptám se.R1200ST...Mrkněte na ni...
Ok, po neděli dáme řeč. Chlapík odjel a já šel na servis. Vzal sem klíče a na motorce se projel. Ty krávo! To je dobrý! Ono to jede jak hovado! Ono to brzdí jak hovado! Ono to zatáčí jak hovado! Ono je to vybavený jak hovado. Ono to vypadá jak hovado...
Ale co, na to to nejezdí. Šel sem za mechanikem a poprosil ho ať ji důkladně omrkne když už se v ní bude hrabat. Vzal sem si VIN a šel k počítači pro rozumy.
Cože? Jeden majitel? Servis každej rok v autorizovaným servisu? Najeto 36 500km?
To je vtip ne? Po neděli mechanik potvrdil moje obavy. Motorka nemá chybu.
Chlapík přijel a že jako jak to uděláme. Rychle, povídám. Já ji beru pro sebe milý pane A slovo dalo slovo. Pán si odvezl R1200GS a já R1200ST.
Ta motorka je neskutečnej univerzál. Metelit po dálnici umí krásně, na okreskách je jak doma. Hýkám blahem!
Má krásně dlouhý kvalty. V kilu teprv dávám za pět a šestka je na dálnici. Na šestku ve stovce točí 3000 otáček.
Ta motorka je bezvadná a já děkuju náhodě že ji mám!
Světlo je zvláštní, ale dvě Há čtyřky prostě svítí jak blázen a to se počítá.

šmudla
šmudla napsal 14.02.17 v 22:11 10b.

zdar ... proč ji původní majitel prodával ?

chuan
chuan napsal 01.11.16 v 09:06 10b.

Ahoj, no máš krasavici a to světlo je nej já už jiný nechci taky . Jak tam máš tu navigaci? já tam na nádrži mám ten origo držák přišroubovaný do plastu, ale nevím jak potom přidělat tu navku.

VeeJay
VeeJay napsal 22.10.16 v 20:41 10b.

Zdravím Jardo,

stále si říkám, že ta černá tomu eSTéčku prostě strašně sluší a je to tak!!

Tak co nové plexi, vyšší řidítka a těžší závaží? Jaké jsou pocity??

Kolama dolů a někdy na viděnou

Jarky
Jarky napsal 23.06.16 v 15:12 10b.

to je fakt tak divná mašina až je pěkná 10b hodně km bez problémů

Jarda-Bekr
Jarda-Bekr napsal 16.06.16 v 09:44

Díky všem Je fakt že tomu světlu pomalu přicházím na chuť a začíná se mi fakt líbit.