Aprilia RS 125 (2006)

Vlastník mada204
Vloženo 6.6.2016
Aktualizováno 24.7.2016

Moja druhá, o niečo silnejšia motorka do premávky. Síce má už 10 rokov, stále je krásna a rýchla.

Derbi Mulhacén 125 Café: Bolo ich málo a takmer všetky sa predali, 4takt
Derbi Terra 125: Vysoká cena, 4takt
Derbi Senda 125 sm: Už som nechcel supermoto
Cagiva Mito 125 EVO: Mám viac skúseností s Apriliou, diely

První dojmy - Po predaji Derbi som nemal až toľko peňazí a zato som sa rozhliadal po lacnejších Apriliach ale novších modeloch. Prišli sme ju pozrieť, tiekol pravý predný tlmič, mala deravý výfuk a dobitú kyvku, trochu ošúchané plasty. Za tú cenu mi to vôbec nevadilo, dokonca keď som na ňu sadol, veľmi milo ma prekvapila. Keď sa zohriala a dostala sa nad 7000 otáčok , vystrelila a na 3ke som letel po dedine asi 110km/h. V tej chvíli som vedel, že ju chcem.

Motorku bych doporučil pro - Pre začiatočníkov by som ju zrovna neodporučil , dokáže aj pekne povláčiť :D Odporučil by som ju niekomu , kto presedláva z 50ccm a už má nejaké skúsenosti alebo zo 125ccm 4T a chce niečo silnejšie.

Túto motorku som si vybral preto, že pre 4takt je ešte 125ccm veľmi malý objem. Nechcel som už žiadnu terénnu, chcel som niečo novšie a športovejšie.

Keďže ešte nemám vodičák, tak na nej mám najazdené minimum. Avšak na okruh mám tiež Apriliu RS 125 SP a viem že je to úžasná motorka

Jazda je proste radosť, mohutný rám - motorka sa nekrúti. Ťahá ako šibnutá , vzhľad veľkej motorky a upúta pozornosť okoloidúcich.

Motor Rotax 122 - pre mňa je to najlepší motor v kategórii 125ccm. Po odškrtení dosahuje výkon 21kW , s dobrým laďákom sa ťah ešte zlepší... Keďže sa tieto motory používajú aj do závodov triedy 125SP a do závodov motokár, myslím že mu nemám čo vytknúť.

Brzdy sú úžasné, veľký kotúč a štvorpiestik v predu má obrovskú brzdnú silu.

Podvozok Upside down tlmiče v predu , vzadu robustný tlmič Sachs... myslím že jedna z najlepších vybavených 125ccm.

Ovládatelnost Motorka pekne drží stopu , nekrúti sa , v meste sa ovláda trošku horšie, keďže je to superšport a má aj trochu iný rajd , ťažisko...

Spolujazdec Ten malý kúsok sedanky vzadu nie je žiadna výhra, ale ak niekoho musíte zobrať tak poslúži , stále lepšie ako Senda :D .

Spotreba Je to 2 takt ktorý rád papá.. a vela papá :D 6-8 litrov /100km bez problémov.

Servis Znova - je to 2 takt o ktorý sa treba dosť starať , krmiť ho kvalitným olejom ... Pravdaže po XX tisícoch kilometrov sa nevyhnete ani GO motoru.

Motorka sa najlepšie cíti v kľukatých cestách a na trati.

Motorku som predal, pretože ako som po slabých 200km zistil, nie je to motorka pre mňa. Je nepohodlná, dvojtaktný zvuk vám spôsobí to, že musíte ísť rýchlo a strašne vela žerie. Preto som siahol k 4taktu - Derbi GPR (moja ďalšia moto).

KarelZBR
KarelZBR napsal 29.07.16 v 16:15 10b.

Hodně povedená mašina Když budeš mít čas a chuť, tak se můžeš podívat co jsem do začátku pořídil. http://www.motorkari.cz/motorka/?mid=106299

Anežka_Anný
Anežka_Anný napsal 07.06.16 v 12:56 10b.

Rubi
Rubi napsal 07.06.16 v 09:46 10b.