renocar_unor

Kawasaki Versys 1000 (2012)

Vlastník wilksx
Vloženo 5.6.2016
Aktualizováno 17.3.2017

Pohodlná cestovní motorka na dlouhé cesty ale i na krátké vyjíždky po okolí.

Triumph Tiger 1050: Nebylo k dostání s ABS. Začal jsem uvažovat o menším a lehčím bráškovi
Triumph Tiger 800 XR: Zkušební jízda mě nenadchla. Nebyl k sehnání dobrý kus.

První dojmy - Původně jsem chtěl koupit Tigera 800 XR ale nebyl k dostání dobrý kus za slušnou cenu. Zkusil jsem se tedy projet na Versysovi. První dojem byl, že motorka je hrozně vysoká :) Ale hned mi padla do ruky. Oproti mé původní Hondě CBR 600F je to samozřejmě úplně jiná úroveň. Bál jsem se vyšší hmotnosti ale moto je perfektně ovladatelné, okamžitě reaguje na sebemenší přenesení váhy. Díky širokým řídítkům se s ní dobře manipuluje i na místě.

Doplňky na motorce - Boční kufry GIVI V35Tech, topcase GIVI V47Tech, padací rám GIVI, blastry SW motech v barvě moto, centrální stojan, indikátor zařazení rychlosti GIpro, zásuvka 2x USB

Nově vyměněno standardní plexi za turistické Puig. Ochrana před větrem je znatelně lepší. Dá se pohodlně cestovat i nad 140. Porovnání viz. foto

Motorku jsem si vybral v podstatě šťastnou náhodou - chtěl koupit Tigera 800 XR, nechtěl jsem nic vysokého a těžkého :) - ale nebyl k dostání dobrý kus za slušnou cenu. Zkusil jsem se tedy projet na Versysovi a bylo jasno. Na výšku a vzpřímený posez si člověk rychle zvykne. Mám najeto cca 1500km a stále jsem nadšený. Motorka perfektně sedí v zatáčkách a skvěle se ovládá. Výkon je pro mě více než dostatečný.
Průměrnou spotřebu mám cca 6 litrů - což mi příjde OK, na CBRku jsem jezdil s podobnou spotřebou.
Ochrana proti větru není s originálním štítkem i v nejvyšší poloze zdaleka dokonalá. Zatím ale vyšší plexi kupovat nebudu - člověk pak vůbec nevnímá kolik vlastně jede :)
Jak se píše v recenzích kolem 6tis. otáček jdou do sedla lehké vibrace od motoru ale to je vlastně OK - moto se ve vyšších otáčkách prostě trochu rozvášní a v ještě vyšších už to člověk ani neregistruje.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 11.07.17 v 18:40 10b.

vopák
vopák napsal 18.03.17 v 03:57 10b.

Tak ta je libová..

Emper
Emper napsal 11.08.16 v 12:57 10b.

zupa

wilksx
wilksx napsal 23.06.16 v 22:57

S tou barvou je pravda, že na fotkách moc nevynikne i když v reálu je OK. Přidal jsem pár dalších fotek tam je lépe vidět :)

-Lapchik-
-Lapchik- napsal 06.06.16 v 16:06 10b.

Druhá nejhezčí barva , bohužel na fotkách vůbec nevynikne. Plexi taky doporučuju