KTM 1190 Adventure R (2015)

Vlastník Tatonka
Vloženo 5.6.2016
Aktualizováno 26.6.2016

Stroj jsem kupoval zejména na delší cesty a zatím to beze zbytku splňuje.

Motorka koupena od FIRMA:Kmoto, s.r.o. (Vlašim) - Maximální spokojenost!

Honda CRF1000L Africa Twin: Je malá. Se svými 186 cm to prostě není stroj pro mě.
BMW F 800 GS Adventure: Horký favorit, ale tak trochu bezpohlavní. Jsem asi trochu srdcař KTM. KTM pro mě má neodolatelné kouzlo a tak skvělej podvozek jsme prostě u jiné značky nenašel.
Triumph Tiger 800 XC: Má ho švára, ... přece se nebudu opičit :D

První dojmy - Motorka padla hned do ruky při prvním osedlání ne nějakem motosalonu. Maximálně pohodlné, nic nikde nepřekáží, nic nikde nechybí, vše je tam, kde to člověk očekává.

Motorku bych doporučil pro - Je to cestovní enduro nejen pojmenováním, ale skutečně plnohodnotné.

Doplňky na motorce - Kryt motoru, vyhřívané hefty, rozšíření stojánku, kufry, tankvak. Vše ostatní bylo ve standardu.

Zatím najeto něco málo přes 2.000 km. Prvotní obavy ze silného motoru byly pryč po dvaceti km, oproti předcházející KTM 990 je jízda krásně klidná, motor pružný od 2,2 tis. otáček. Ale nad šesti tisícíci otáček najednou přiběhne nějaký mužík z KTM a snad tam strčí další motor :) V tu chvíli je citit ta obrovská výkonová rezerva. Něco neskutečného.
Jízda je předvídatelná, tradičně vynikající podvozek zaručuje svižnou a přitom bezpečnou jízdu. Vše funguje jak má, ... brzdy, plyn. Dlouhé nájezdy zatím za sebou nemám, ale přes 400 km zatím absolutně bez problémů s únavou, uvidíme, až si zkusím 700 km nebo i víc. Ale věřím, že to bude stejná paráda jako na 990 Adv.
Jízda v terénu zatím moc nevyzkoušena díky továrnímu obutí, ale trochu šotolíny dala kačena bez sebemenšího náznaku nějaké nespokojenosti.

NXram
NXram napsal 23.11.18 v 11:32 10b.

Krásná a na drátech , to mě trochu trochu mrzí u mé 1090
Jak koukám, nejsem sám takový blázen, co mu nestačí jedna motorka
Ať ti dělá jenom radost

PeXToš
PeXToš napsal 23.09.18 v 10:44 10b.

Tak jak říkáš letos jsem ji taky koupil a maximální spokojenost, z Košic domů do Bystřice pod Hostýnem na jeden zátah a pohoda žádná únava, nebo křeče z dlouhého sezení je to super Káťa

Typhon
Typhon napsal 21.01.18 v 13:52 10b.

Super recenze 23.1.2018 mi jí přivezou tak se už těším

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 11.07.17 v 19:32 10b.

DukeUnL
DukeUnL napsal 12.06.16 v 22:54 10b.

Hodně šťastných km ;)